Ajaloo suurimad Jackpot võidud

4 weeks ago 92

Mis teeb õnnelikuks? On see armastus, õnn, rahulolu, rahu või raha? Tavaliselt eeldatakse, et tunded loovad suurima õnnetunde ning rahalised vahendid või inimesed on sel puhul teisejärgulised. Kuid kas raha teeb õnnelikuks või teeb inimese õnnelikuks see, mida raha eest osta saab? Loome näite, et selgitada küsimuse tagamaid. Võitmaks suure summa raha nagu jackpoti saab inimene sularahas kätte oma võidu. Laotamaks selle kõik lauale, katab see kogu lauaala. Kas raha vaatamisest tekib õnnetunne? Kindlasti. Kuid unistamaks, mida kõike saab selle raha eest osta, teeb inimese see ‘õnnelikuks’.

Õnnetunnet saab ka füüsikaliselt defineerida. Inimkeha toodab hormoone, mis aitab vaimsel tervisel ning elunditel õigel tasemel toimida. Hormoonide tasemed võivad kõikuda ning see väljendub ka meeleolus või välimuses. Õnnehormoonid on niinimetatud serotoniin ja dopamiin. Ajukeemia ning kehalised protsessid sõltuvad kõik serotoniini ja dopamiini tasemest.

Kuid kui võidusumma on käes, siis mis sellega peale hakata. Enamus võitjaid kulutab enamus oma summast vanade võlgade katmiseks. Seejärel hakatakse ostma luksusesemeid, autosid, maju ning suundutakse puhkusele. Väiksem osa inimestest panustab heategevusse, sest just see tekitab neile õnnetunde. Kõige targemad lotovõitjad panustavad suure osa oma võidust aga investeeringutesse, et nende õnn jätkuvalt kasvaks. Kuid mis iganes juhtub, lotovõit ja õnn jäävad käima käsikäes.

Eestis on võimalik suurt jackpoti võita hasartmängu saitidel või loteriid mängides. www.nutz.ee/jackpot-mangud võimaldab oma mängijatel teha panuseid ning õnne korral saab võita suure jackpoti. Viking Loto ja Euro Jackpot, mille loosimisi ning mängutulemusi kantakse otse üle televisioonis, pakub lisaks jackpotile ka väiksemate võitude võimalusi. Ameerika Ühendriikides loosib kõige suuremaid võidusummasid välja Powerball, mille võidud ulatuvad miljarditesse, olles üheks suurimaks võiduvõimalustega mänguks.

Järgnevalt loetleme üles suurimad jackpoti võidud kogu maailmas:

  1. Powerball 2016- Kolme võidupileti vahel ära jagunenud jackpot on maailma suurimaks jackpoti võiduks, mida ühe mängu jooksul on võimalik võita. John ja Lisa Robinson olid üheks esimeseks, kes oma võidusummat lunastama läksid. 2.3 miljardit dollarit jagunes ära kolme mängija vahel. Esimest korda ajaloos tõusis võidusumma üle ühe miljardi, mis jagunes kolma võitja vahel ära peaaegu võrdselt. Ilma maksustamata teenisid John ja Lisa 530 miljonit dollarit.  Peale maksude peale arvamist jäi sellest puhast kasu 327 miljonit dollarit. Teise piletiga võitja oli Maureen Smith, 70.aastane naisterahvas, kes kasutas oma võidusummat hoolikalt ning investeeris selle enamuselt heategevusse. Mae ja Marvin Acosta avastasid oma võidu 6 kuud peale pallide loosimist.
  2. Mega Millions 2018- 1.53 miljardiga jackpot loositi välja Mega Millioni tarbes 2018.aastal. Tegemist oli teise korraga ajaloos, kui võidusumma ületas miljardi summa. Võitja palus oma nime mitte meedias mainida ning fakti on hoitud saladuses siiamaani.
  3. Mega Millions 2021- Aasta tagasi jaanuaris 2021 võideti kolmandat korda miljardi suurune võidusumma. Peale maksustamist jäi summast järgi 557 miljonit dollarit. Võitu tuli lunastama Oakland Country Club.
  4. Powerball 2019- Üheks noorimaks Powerball jackpoti võitjaks on Manuel Franco Wisconsonist, kes üksiisikuliselt teenis ajaloos teise suurima Powerball jackpoti summa. Võidusumma, mis välja loositi oli 768 miljonit dollarit.
  5. Powerball 2017- 758 miljonit dollarit teeninud Mavis Wanchyk võib töötamisest loobuda ning oma elu jätkata nautides kogu elu võlusid.