Eeesti, Läti ja Leedu lõpetavad tänasest Venemaalt elektri ostmise

4 weeks ago 142

Ilmateade ja Ilmaprognoos

Balti riigid teatasid, et lõpetavad tänasest Venemaalt elektri ostmise mis võib tähendada kallimat elektrihinda tarbija jaoks.

VIDEO: Õnne Soovime Sulle

Balti riiklikud võrguettevõtted nagu Eesti Elering, Läti AS Augstsprieguma tīkls (AST) ja Leedu Litgrid leppisid ühiselt kokku, et enam Venemaalt elektrienergiat ei osteta, teatas AST 2. juunil.

Eesti Energia juht Hando Sutter: tasub olla valmis päris kalliks talveks

Läti rahvusringhääling vahendab, et vähendamaks sõltuvust Venemaa energiasüsteemist, tagatakse alates 1. juunist tarbimise ja tootmise tasakaal Balti riikides peamiselt Balti, Põhjamaade ja Poola turgude tasakaalustavate võimsuste abil.

"Inter RAO ettevõtetel on üha kasvavad raskused pankadega arveldamisel. Asjaolu, et Nord Pool on finantsriskide tõttu peatanud koostöö Inter RAOga, siis on Balti põhivõrguettevõtjad kokku leppinud, et alates 1. juunist lõpetavad tasakaalustava elektri ostmise Inter RAOlt. Otusus tehti, et välistada vajadus teha makseid Venemaa ettevõttele," ütles ASTi juhatuse liige Gatis Junghāns.

Tegelikult tõdes Taavi Veskimägi Eesti osas juba 14. mail, et alates on Venemaa Inter RAOga elektrikaubandus sisuliselt lõppenud. Paistab, et nüüd on asi lõplikult paika pandud ja ka saavutatud.

Elektrihind