EKRE loodab sügisel Narvas võimule tulla

EKRE tuleb Narvas kohalikel valimistel välja oma nimekirjaga ja loodab koalitsiooni pääseda

EKRE loodab sügisel Narvas võimule tulla
Narva linnus

VAATA HOMSET ILMA

Keskerakond on Narvas lõplikult oma võimu kaotanud ja tema kohta himustavad juba uued tulijad nagu EKRE ja Sotsid.

VIDEO: Jõhvi suhtekorraldaja Ilona Kaldre skandaalne intervjuu

EKRE poliitika eestkõnelejaks piirilinnas saab Narva osakonna juhatuse liige Dmitri Gussev kes liitus erakonnaga alles eelmise nädala neljapäeval.

Gussev omandas eesti kodakonduse alles eelmisel aastal ja eestikeeleseks intervjuuks napib tal keelepraktikat.

EKRE on kindel, et neil õnnestub osa Keskerakonna valijaid endapoole meelitada ja sügisestel kohalikel valimistel Ida-Virumaal skoorida.

"Ambitsioonid on meil muidugi suured, me tahame olemasolevat võimu vahetada. Kui ei õnnestu sajaprotsendiliselt, siis vähemalt lahjendame seda. Narvakad on võimu stagneerumisest suuresti väsinud," ütles Dmitri Gussev.

Loe veel: Narva endine linnapea flirdib EKRE ja Eesti 200 parteiga

Endine Narva linnapea Tarmo Tammiste (KE) ei välistanud ka EKRE volikogusse pääsemist. "Kui näiteks tõmmatakse loosung püsti, et vali meid, siis kütame põlevkiviga veel 200 aastat ahju, mis ilmselt läheks ka väga hästi ju peale," lausus Tammiste.

Mullu sügisel toimunud võimupöördest on suurimat kasu lõiganud Keskerakond. Kui varem oli Narva 31 liikmega volikogus vaid kolm keskerakondlast, siis üsna pea saab neid juba üle poole, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Võib öelda, et kui me arvestame ka Mihhail Stalnuhhiniga, siis on meid 16 ja võin öelda, et koputajaid uksele on veel," ütles fraktsiooni Kesk aseesimees Tarmo Tammiste.

Marek Kullamägi: Keskerakonna juhtkonna tegemiste suhtes ollakse väga kriitilised

Samas järske liigutusi Keskerakond ei plaani ja Meie Narvaga sõlmitud koalitsioonilepet hoitakse valimisteni. Kõige osavamalt on poliitilist segadust ära kasutanud EKRE. Erakonna Narva osakonnas on neil juba ligi 90 liiget.

Narva valija suhtub EKRE-sse esialgu ettevaatusega

"Rahvusküsimus peatab veel esialgu. Ehtsad aarialased, või kuidas neid veel võiks nimetada. Oleneb, kuidas nad siin käituma hakkavad, eks siis vaatame," ütles Narva elanik Vladimir.

Sügisel võimu kaotanud fraktsioon Kodulinn Narva on lõplikult lagunenud. Osa kodulinlastest naases Keskerakonda, teised mõtlevad kellega koos valimistele minna.

Narva