Evelin Ilves hülgas Roheliste partei

Evelin Ilves otsustas Rohelistest parteist lahkuda kuna ta ei saa toetada liikumist, mille osa liikmeid peavad jutlusi uimastite legaliseerimisest

Evelin Ilves hülgas Roheliste partei
Evelin Ilves

ILMATEADE

Endine esileedi Evelin Ilves teatas et lahkub Eestimaa Roheliste erakonnast ja tõi ettekäändeks partei soovi uimasteid legaliseerida. Erakonna juhi Zuzu Izmailova sõnul on see vaid ettekääne, et poliitikas mitte hakkama saanud inimene tahab loobuda.

VIDEO: Evelin Ilves Lussuliival - Juhuu

EVELIN ILVES

Esiteks – ma ei pea õigeks kuuluda organisatsiooni, kus sa mitte midagi ei tee.

Teiseks - ma tõesti ei saa toetada liikumist, mille osa liikmeid peab jutlusi uimastite legaliseerimisest.

Tõsi, alkohol on samuti uimasti ning nikotiin ja teised sigarettides leiduvad ained tervistkahjustavad mürgid, mis vabalt poelettidel saada, kuid ajaloo ümberpööramine pole minu missioon ja nende küsimustega saan ma arstitoolil istudes piisavalt tegeleda.

Eriti just meditsiini tagasi pöördumine on mu taluvuse mistahes narkootikumide kõigile kättesaadavaks tegemise osas nullini kahandanud.

Zuzu Izmailova ütles, et Ilves ei ole veel kuhugi läinud, tema lahkumisavaldust alles menetletakse. Esimees sõnas, et lahkumise sahinad on käinud mitu päeva ning erakonna reitinguid endise esileedi lahkumine ei tohiks mõjutada.

Eesti