Ilmateade: Uus nädal toob -32 kraadi külma

Soome meteoroloogia teenistus hoiatab: ees ootab talve kõige külmem nädal

Ilmateade: Uus nädal toob -32 kraadi külma
Ilmateade

VAATA ILMATEADET

Soome ja Euroopa meteoroloogia jaamad hoiatavad saabuva käreda pakase eest. Uuel nädalal langeb temperatuur kuni -32 kraadini.

VIDEO: Evelin Ilves harrastab talisuplust

Euroopa Keskpika Ilmaennustuse Keskuse (ECMWF) värske prognoosi kohaselt on õhutemperatuur järgmistel nädalatel keskmisest külmem ja uuel nädalal võib näha ka kuni 32-kraadist pakast.

Ilmateenistuse Foreca meteoroloog Markus Mäntykannas ütles, et kuigi talv näitas oma tõelist palet juba jaanuaris, võib just saabuv nädal tulla selle kõige külmem.

Ilmateadlase sõnul pöörati juba kuu algul tähelepanu just veebruari teise nädala algusele. "Juhul, kui praegune prognoos tõeks saab, võivad riigi lõuna- ja keskosas käes olla tänavuse talve kõige külmemad hetked," märkis Mäntykannas.

Loe veel: Soome hakkab tegema kohustuslikke koroonateste

"Ilm võib Soome lõunarannikul tugevneda kuni eelmise talve tippudeni, ligi 30 kraadi lähedale, mis tähendab, et kohati oleks veel külmem kui jaanuari keskpaiga pakaseperioodil."

Eestis uuel nädalal kuni -32 kraadi

Ilmateenistuse teatel on Eestis ilm laupäeval läänepoolse kõrg- ja idapoolse madalrõhuala piirimail suurema sajuta, vaid mõnes üksikus paigas pudeneb kerget lund. Puhub mõõdukalt tugev põhjakaare tuul ja ilm on külm. Õhutemperatuur on öösel saartel ja rannikul -7..-12, sisemaal -11..-16, selgineva taeva all langeb -20 kraadi lähedale, päeval on -10..-17 kraadi.

Pühapäeval laieneb Skandinaaviast kõrgrõhkkonna serv vööndina üle Eesti. Kerge lume võimalus üksikutes kohtades püsib. Põhjakaare tuul nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel -9..-15, kohati langeb -22 kraadi lähedale, päeval on -8..-18 kraadi.

Ilmateade