Jaak Madison esitas Donald Trumpi Nobeli rahupreemia kandidaadiks

Euroopa Parlamendi saadik Jaak Madison (EKRE) esitas USA eelmise vabariiklasest presidendi Donald Trumpi Nobeli rahupreemia kandidaadiks

Jaak Madison esitas Donald Trumpi Nobeli rahupreemia kandidaadiks
Donald Trump

ILMATEADE

Jaak Madison põhjendas Trumpi kandidatuuri üles seadmist sellega, et Donald Trump on viimase 30 aasta jooksul esimene Ameerika Ühendriikide president, kelle ametisoleku ajal ei ole tema juhitud riik alustanud ühtegi sõda.

VIDEO: Riina Sikkut näitab Madisoni ettepanekule keskmist sõrme

JAAK MADISON

Seoses asjaoluga, et nominente Nobeli rahupreemiale saavad esitada ka parlamentide liikmed, siis kasutasin seda võimalust. Tähtaeg oli 31. jaanuari südaöö Kesk-Euroopa ajavööndi järgi ja tegin seda täpselt kaks tundi enne tähtaja kukkumist.
Ma ei ole kindlasti ainus, kes esitas nominendiks just selle kandidaadi, kuid nagu me teame: mida rohkem esitajaid, seda suurem on ehk tõenäosus eduks.
Kandidaadi esitamisel põhjendasin taotluses just selle kandidaadi sobivust järgmiselt:
"Donald Trump on viimase 30 aasta jooksul esimene Ameerika Ühendriikide president, kelle ametisoleku ajal ei ole tema juhitud riik alustanud ühtegi sõda. Lisaks on tema juhtimise all sõlmitud mitmeid rahuleppeid Lähis-Idas, mis on aidanud tagada stabiilsust regioonis ja rahu."
Vaatame siis, kes saab Nobeli rahupreemia.