Jüri Ratas rääkis Sanna Mariniga töörändest

Jüri Ratas rääkis Sanna Mariniga töörändest
Jüri Ratas ja Sanna Marini

ILMATEADE

Peaminister Jüri Ratas arutas Soome peaministri Sanna Mariniga tööjõu rännet Soome. Peaministrid leppisid kokku, et laevadel testimist tuleb tõhustada ja testitulemusi omavahel jagada.

VIDEO: Ilona Kaldre skandaalne intervjuu

Peaminister Jüri Ratas tegi Soome kolleegile Sanna Marinile ettepaneku tõhustada laevadel testimist ning jagada testitulemusi kahe riigi vahel.

Ratas rääkis tänases telefonikõnes Mariniga piiriülesest liikumisest ja vajadusest töö ja õpingutega seotud reisimine kahe riigi vahel võimalikult avatud hoida.

"Eestile on väga oluline, et tööränne Eesti ja Soome vahel jätkuks, see on tähtis mõlema riigi majandusele. Eesti terviseamet ja sotsiaalministeerium esitavad Soome valitsusele konkreetsed ettepanekud selleks, kuidas teha piiriülene töö ja õpingutega seotud liikumine kahe riigi vahel võimalikult turvaliseks. Selleks peaksid Eesti ja Soome mõlemad kindlustama laevadel tasuta testimise ja testitulemusi omavahel jagama," ütles Ratas.

Peaministrid rääkisid veel koroonaviiruse levikust mõlemas riigis ning vaktsineerimise käigust ja vajadusest vaktsiinitarneid suurendada.

Ratas tänas Sanna Marini suurepärase koostöö eest oma ametiajal.

JÜRI RATAS

Kuidas saame Eesti ja Soome vahel säilitada võimalikult piirangutevaba töörände on küsimus, mida täna põhjanaabri ametikaaslase Sanna Mariniga arutasime.

Selleks, et inimeste töö ja ettevõtete tegevus jätkuksid, tegin ettepaneku tõhustada testimist laevadel ning jagada testitulemusi meie riikide vahel. Konkreetsemad ettepanekud edastab Soome valitsusele sotsiaalminister Tanel Kiik.

Samuti kinnitasin, et Eestis on haigestumine vähenenud ja töös on järgmised nakkuse levikut pidurdavad meetmed.

Peaministrid rääkisid veel koroonaviiruse levikust mõlemas riigis ning vaktsineerimise käigust ja vajadusest vaktsiinitarneid suurendada.

Soome