Kaja Kallas: Talvingu ründajat ootavad tegude eest tagajärjed

Peaminister Kaja Kallas teatas valitsuse pressikonverentsil, et PERHI-i peaarsti Peep Talvingu ründajat ootab kriminaalkaristus

Kaja Kallas: Talvingu ründajat ootavad tegude eest tagajärjed
Kurjategija

ILMATEADE

Peaminister Kaja Kallas taunis PERH-i peaarsti professori Peeo Talvingu rünnakut karmilt ja ütles, et ükskõik mis motiividel see rünnak toime pandi, peab ründaja teadma, et tema tegudel on õigusriigis tagajärjed.

VIDEO: Tallinnas tulistati automaadist

Eile õhtul ründas tundmatu kurjategija PERH-i peaarsti Peep Talvingut ja viskas talle näkku tundmatut vedelikku.

Peaminister Kaja Kallas kirjutas sotsiaalmeedias: "Fakt on see, et õiguskaitseasutused suhtuvad sellesse rünnakusse äärmiselt tõsiselt. Ükskõik, mis motiividel see rünnak toime pandi, siis see inimene, kes seda tegi, peab teadma, et tema tegudel on õigusriigis tagajärjed".

Kallas kinnitas, et valitsus hindab teadusnõukoja liikmete tööd väga kõrgelt ja valitsus on neile tänulik.

Loe veel: PERH-i ülemarst Peep Talvingut rünnati haigla ees

"Kui vaatame Irja Lutsari vastaseid isiklikke rünnakuid ja eilset sündmust, siis on oluline, et meie julgeolekuasutused pööravad täiendavat tähelepanu teadusnõukoja turvalisuse tagamisele," teatas Kallas. 

"Mul on hea meel, et politsei reageeris eilsele rünnakule kiiresti ja alates eile õhtust käib töö selle nimel, et selgitada välja selle rünnaku asjaolud," märkis valitsusjuht ja lisas, et praegu ei ole teada rünnaku motiiv.

"Mida me täna ka arutasime kabinetis, et arvestades sellega, et teadusnõukoja töö on väga väärtuslik ja vajalik, siis arvestades sellega, arutasime, kas teadusnõukoja liikmete julgeoleku tagamine vajaks suuremat kaitset. Need rünnakudon kahetsusväärsed ja nendega tuleb tegeleda," lisas Kallas pressikonverentsil. 

Krimi