KIA aktsia kukkus börsidel -15%

Presiiteade kukutas KIA aktsia vabalangusesse ja see tegi läbi ajaloo suurima kukkumise

KIA aktsia kukkus börsidel -15%
KIA aktsia

TEENI RAHA KODUS

KIA aktsia tegi täna börsidel ajaloolise rekordilise kukkumise kui kaotas ühe päevaga -15% oma väärtusest. Kukkumise taga ei ole COVID-19 nagu võiks arvata vaid hoopis pressiteatde, et KIA ei tee koostööd Apple Car projektiga nagu algselt teatati.

VIDEO: Uus Hyundai Tucson Hybrid

Koos KIA aktsiaga on järsus langustrendis ka teine Lõuna-Korea autototja Hyundai aktsia. Hyundai aktsia kukkus turgude avamisel koheselt 6,85% ja analüütikute aravtes võib hinna korrigeerimine tulla -10% juures.

Samal ajal teeb nafta hind maailmaturgudel vastupidist hinnarallit. Põhjamere BRENT indeks tõusis täna esimest korda peale COVID-19 krahhi üle 60 dollari barreli eest.. Nafta hinna järsk tõus on tingitud OPEC-i riikide kokkuleppest hoida naftaturgu defitsiidis. "Lähinädalatel me võime näha BRENT-i hinna tõusu kuni 70 dollarit barreli eest ja pronoositav aasta keskimne hind võib tulla 85 dollarit," teatas New Yorgi juhtiv analüütik Alec Bradly.

Eesti tanklaketid teatasid, et seoses naftahinna järsu tõusuga on paratamatus, et ka eesti tarbija saab seda otseselt oma rahakotis tunda.

KIA ja Hyundai aktsia rekordiline kukkumine on aga hea uudis investoritele kes saavad nüüd aktsiaid ostes loota rekord tõusu.

Majandus