Kui päeval tuleb uni peale võta abiks see lihtne salarelv

Kas sina teadsid, et kui teadlikult ja pikalt haigutada siis see värskendab

Kui päeval tuleb uni peale võta abiks see lihtne salarelv
Haigutus aitab ennast värskena tunda

Kindlasti on sulle tuttav tunne, et pärastlõunal hakkab väsimus ligi hiilima, eriti pärast sööki. Tahaks võtta kohvi või muud ergutavat, et tukastus ei tuleks peale.

Kahjuks ei saa töö juures lõunast rammestust kuidagi ligi lasta, sest ees on näiteks pikk ja väsitav koosolek. Kuid ära jää veel tukkuma! Proovi üht lihtsat nippi, et ennast üles äratada, soovitab psühhoterapeut Mikael Saarinen ajakirjas Me Naiset.

Haiguta! Tee seda pikalt, mõnuga ja lõdvestunult. Eriti hea, kui teeksid kätega samal ajal ka venitusi. See toimib hästi ja on ka lihtsalt mõnus.

Aga kas haigutamine ei tee veelgi unisemaks? Kui haigutada teadlikult, ei tee see uniseks, vaid hoopis virgutab, selgitab psühhoterapeut.

Haigutamine aitab hingata sügavamalt, südame löögisagedus tõuseb ja keha saab rohkem hapnikurikast verd. Haigutusega kaasneb pikk sissehingamine ja lühike väljahingamine. Ajud toimivad paremini ja kogu keha ärkab.

Psühhoterapeut soovitab teha pikki haigutusi ja venitusi enne koosolekuid ja loovat tööd, eriti kasulik on teha neid koos.Venitamine lõõgastab lihaseid, nagu oleks massaažis käinud!

Hea teada