Läti keelab välismaalastele riiki sisenemise

Läti valitsus otsustas koroonaviiruse massilise levikuga riigis keelata kõigi Euroopa Liidu kodanikel riiki sisenemise

Läti keelab välismaalastele riiki sisenemise
Läti COVID-19

ILMATEADE

Läti valitsus teatas, et otsustas koroonakriisile viidates keelata alates 10. veebruarist kuni 24. veebruarini Euroopa Liidu ja teiste Euroopa Majanduspiirkonna riikide kodanike sisenemise Lätti ilma mõjuva põhjuseta.

VIDEO: Selgeltnägija Ilona Kaldre ei usu Koroonaviirust

Euroopa Liidu 27 liikmesriigi, Norra, Islandi, Šveitsi ja Ühendkuningriigi kodanikud võivad Lätti tulla ainult oluliste asjaolude korral.

Lätisse on uute piirangute ajal lubatud siseneda Euroopa riikide kodanikel üksnes ajakriitilistel ja olulistel põhjustel nagu tööga seotud kohustused, õppimine ja treeningud, perekondlikud põhjused, meditsiiniteenuste saamiseks, transiidiks, alaealiste saatjatel, alalistel tagasipöördujatel ning matustele saabujatel.

Loe veel: Soome hakkab tegema kohustuslikke koroonateste

Lätisse siseneda soovivad isikud peavad enne reisi täitma elektroonilise ankeedi veebiaadressil covidpass.lv. Ankeedi täitmisel ei nõuta reisi vajalikkust tõestavate dokumentide lisamist, kuid riiki saabujad peavad olema valmis esitama sellekohaseid pabereid Läti piirivalvele või politseinikele. Reisi vajalikkust tõestavaid dokumente ei pea esitama üksnes siis, kui vajalik info nagu elukoht või perekondlikud suhted on olemas Läti riiklikes infosüsteemides.

Samuti peavad vajalikud dokumendid esitama kaubaautode juhid - lisaks juhuloale ja sõidumeerikule tööandja väljastatud sertifikaat, mis peab vastama Euroopa Komisjoni välja töötatud näidisele.

Kui reisija siseneb Lätti ühistranspordiga, siis peab vedaja kontrollima, kas ta on ennast registreerinud veebiaadressil covidpass.lv, kuid ei pea tegelema elektroonilises ankeedis esitatud andmete täielikkuse ja tõesuse kontrolliga. Reisijaveo firma ei tohi lubada oma sõiduvahendisse isikuid, kes ei ole täitnud elektroonilist ankeeti ega deklareerinud oma reisi eesmärki.

Euroopa-väliste riikide kodanike sisenemine Lätti oli juba varasemalt piiratud ning nad said riiki tulla üksnes väga mõjuval põhjusel.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!

Koroonaviirus