Lasnamäe mõrvar suri vanglas

3 weeks ago 311

VAATA KAS PAISTAB PÄIKE VÕI SAJAB VIHMA

Justiitsministeerium kinnitas, et ööl vastu tänast suri raske haiguse tagajärjel Ümera tänava korteris kahe lapse ema nende silme all surnuks tulistanud Mati Põiklägu.

14. juuni öösel suri raske haiguse tagajärjel Mati Põiklägu, kes oli tervisliku seisundi halvenemise tõttu eelnevalt haiglasse toimetatud.

5. jaanuaril 2021. aastal lasi 80-aastane Mati maha oma naabri, 36-aastase Polina. Kaks last - nelja- ja kuueaastane - jäid emata.

Kriminaalmenetluses kogutud andmetel läks 80-aastane Mati korrale kutsuma ülemise korruse naabrit ning võttis kaasa tulirelva Taurus, mille omamiseks tal seaduslikku luba ei olnud. 36-aastane naine avas ukse, misjärel tekkis mehe käes olnud relva pärast rüselus ja mille käigus mees tulistas naist kaks korda. Kannatanu suri saadud vigastustesse samal õhtul haiglas.

Pärast tulistamist lahkus Mati sündmuskohalt Ümera tänavalt. Politsei kontrollis sõiduki numbrimärki ja selgitas välja, kuhu see auto on registreeritud ja kes sel Mustamäel asuval aadressil elada võivad. Loodi seoseid lähedastega ja veenduti, et see võiks olla üks koht, kuhu Mati suundub. Nii ka Mati kinni peeti.

Kinnipidamisel Mati vastupanu ei osutanud. Ta selgitas politseile esialgu, et teda oli häirinud ülemiste naabrite poolt kostnud olmemüra.