Marek Kullamägi: Keskerakonna juhtkonna tegemiste suhtes ollakse väga kriitilised

Keskerakonna toetuse allakäik eestis on näha isegi poliitikast kaugel olvavale inimesele. Ida-Virumaa piirkonnajuhi sõnul on selles süüdi Keskerakonna juhatus

Marek Kullamägi: Keskerakonna juhtkonna tegemiste suhtes ollakse väga kriitilised
Jaanus Karilaid ja Marek Kullamägi

FOTOKONKURSS JÄÄPURIKAS 2021

Keskerakond on üle Eesti kaotanud oma valijaid kuid piirkonnajuhi Marek Kullamägi sõnul on Ida-Virumaa nad suutnud toetust veebruaris isegi kasvatada ja seda partei keskkontori kiuste.

VIDEO: Jõhvi valla suhtekorraldaja Ilona Kaldre skandaalne intervjuu

Marek Kullamägi: Tahaks öelda niiviisi, et Tallinna härrad, tehke järgi!

Keskerakonna Ida-Virumaa piirkonnajuht Marek Kullamägi ei varja oma pettumust partei keskontori juhatuse suhtes. Partei boss Jaanus Karilaid ei kutsunud teda isegi sellel nädalal Riigikogu tagatubades toimunud Jõhvi uue koalitsiooni läbirääkimistele.

Eestis tervikuna on Keskerakonna toetus langenud, kuid Ida-Virumaal see hoopis tõusnud. Kui jaanuaris kukkus erakonna toetus maakonnas lausa 21 protsendile, siis nüüd on see 14 protsendi võrra kasvanud. Samas ei saa ühe kuu pinnalt põhjapanevaid järeldusi teha ja tegelik toetus võibolla veelgi madalam.

Martin Repinski vägiteod on Jõhvi valijatel veel värskelt meeles

Keskerakonna toetus Ida-Virumaal on viimase aasta jooksul olnud väga kõikuv ja paar korda kukkunud isegi alla 30 protsendi. Veebruarikuine tõus on kohalike keskerakondlaste arvates toimunud piirkondade tubli tegevuse toel ja partei keskkontori kiuste.

"Piirkondade esimehed on viimasel ajal olnud väga kriitilised erakonna tegemiste suhtes üldse. Selle peale reageeris Ida-Virumaa valija ja me räägime venekeelsest valijast. Pigem ta nägi, et me oleme võimelised enesekriitikaks ja me näeme vigu. See on toonud kaasa selle, et oh seda imet, 21 protsendilt oleme me 35-l. Tahaks öelda niiviisi, et Tallinna härrad, tehke järgi," ütles erakonna Ida-Virumaa piirkonna esimees Marek Kullamägi ERR-ile.

Keskerakonda saatvatel skandaalidel Jõhvis ei paista tulevat lõppu, oma panuse on sellele andnud nii endine vallavanem Martin Repinski kui praegune valla suhtekorraldaja Ilona Kaldre kes nimetas Jõhvit pommiauguks.

Erakonna toetuse üldist langust seostatakse koalitsioonipartneri vahetusega

Narva linnapea Katri Raik (SDE) teatas, et tal on Keskerakonnale jagada mitmeid soovitusi

"Mina ei ole Keskerakonna liige ja seetõttu võin jagada Keskerakonnale sooje soovitusi. Esimene soovitus on see, et Narva inimestele, Ida-Virumaa vene inimestele peaks Keskerakond seletama, miks nad on koalitsioonis Reformierakonnaga. See küsimus on inimestel ja sellele head vastust ei ole," ütles Raik.

Suhtumist Keskerakonda mõjutab Ida-Virumaal kindlasti põlevkivitööstuse käekäik ja seda varjutavad nüüd sünged pilved.

Uus valitsus kuhu kuulub ka Keskerakond lubas esimese asjana sulgeda põlevkivitööstuse

Põlevkivi annab tööd suuremale osale Ida-Virumaa elanikest ja uue valitsuse lubadus sulgeda põlevkivitööstus aastaks 2035 võib Keskerakonna valija viia mõne teise erakonna usku.

Keskerakonna toetus Ida-Virumaal oli alati kõrge, kui erakond oli oposistioonis. Praegu on Keskerakond viiendat aastat valitsuses ja erakonna toetus on kukkunud kivina.

Eesti