Maxima on palganud tööle 100 Ukraina põgenikku

4 weeks ago 41

Ukrainast põgenema sunnitud ja siia jõudnud inimestele märtsi alguses tööle kandideerimise avanud Maxima on tänaseks palganud juba enam kui 100 Ukraina põgenikku. Valdavalt töötavad nad jaeketi erinevates kauplustes üle Eesti, samas on palgatud esimesi inimesi ka kontorisse.

EESTI VIDEOD

"Kuus nädalat tagasi avasime tööle kandideerimise oma kodust lahkuma sunnitud ukrainlastele. Selle aja jooksul on huvi meie tööpakkumiste vastu olnud väga suur – tänase seisuga on meile kandideerinud üle 550 ukrainlase ning tänu meeskonna heale tööle on meil õnnestunud palgata juba üle 100 inimese,“ rääkis Maxima Eesti personalijuht Lea Kimber. Sajas tööleping sõlmiti eile.

Maxima Eesti alustas Ukraina põgenike palkamist poolteist kuud aega tagasi, 9. märtsil. Esimene uutel alustel palgatud ukrainlane alustas tööd ühes Tallinna Maximas 17. märtsil. Märtsi teises pooles palkas Maxima kokku ca 30 inimest, kuna kandidaatidel võttis natuke aega, et politsei- ja piirivalveametisse ajutise kaitse avaldus sisse anda. Jaeketi poolt palgatud ukrainlaste arv on kasvanud enim viimasel kolmel nädalal, kuna suur osa kandidaatidest on saanud nüüd oma paberid korda.

"Meile seni tööle kandideerinud ukrainlased on väga huvitatud esimesel võimalusel tööle asumisest, nad tunnevad juba huvi ka eesti keele õppimise ning kogukonda sulandamise vastu. Meie kaupluste juhatajad on viidud tekkinud olukorraga väga hästi kurssi, nad soovivad olla neile töö pakkumisel nii paindlikud kui võimalik ning teevad omalt poolt kõik, et uued töötajad kiiresti sisse elaksid,“ rääkis Maxima Eesti personalijuht.

Ukraina abi