Moskvas puhkesid märulipolitsei ja protestijate vahel ägedad kokkupõrked

Üle Venemaa puhkesid täna suured kokkupõrked Aleksei Navalnõi toetajate ja politsei vahel

Moskvas puhkesid märulipolitsei ja protestijate vahel ägedad kokkupõrked
Politsei ja protestijate kokkupõrked Moskvas

ILMATEADE

Moskvas puhkesid märulipolitsei ja protestijate vahel kokkupõrked, mitmed inimesed on vigastada saanud. Mitu tuhat protestijat on kinni peetud.

VIDEO: Putin too viina, me lendame koju

Venemaal on puhkenud ulatuslikud protestid Aleksei Navalnõi toetuseks. Rahvas nõuab Navalnõi vabastamist ja president Putini tagasiastumist.

Politsei kasutab protestijate vastu väga jõhkrat jõudu ja vägivallatsemist kinnipeetavate suhtes ei varjata.

Venemaa opositsionäär Aleksei Navalnõi staabid kutusid rahvast täna üle Venemaa vangistatud poliitiku toetuseks ja president Vladimir Putini vastu tänavatele tulema. Võimud reageerisid jõuliselt. Delfi kajastas Venemaal viibivate kaastööliste abil sündmusi kogu päeva vältel otse nende keskelt.

Rahvusvahelised telekanalid näitavad proteste üle riigi otseetris ja oodatakse, et enne keskööd võivad kokkuprked eskaleeruda.

Aktsioonid järgnesid Navalnõi Korruptsioonivastase Võitluse Fondi suurtele paljastustele. Venemaale naasnud Navalnõi avaldas YouTube’i kanalil kahetunnise uuriva video "Putini palee. Suurima altkäemaksu lugu". Seal on juttu Musta mere ääres asuvast Putini salajasest kuningriigist, kuhu ei pääse maalt, merelt ega õhust.

Maailm