Narvas ründas mees kirvega politseid

Narva politseinikud peatasid neid kirvega rünnanud mehe taseriga

Narvas ründas mees kirvega politseid
Politsei Taser

KRIMI UUDISED

Narva politseinikud pidi kasutam elektrišokirelva ehk taserit, et kinnipidada neid kirvega rünnanud meest.

VIDEO: Roolijoodik põgeneb politsei eest

Narvas Partisani tänava majas ründas mees kirvega väljakutset lahendame tulnud kiirreageerijaid.

Politseinikud kasutasid mehe rahustamiseks elektrišokiaparaati ehk taserit ning pidasid ta kuriteos kahtlustatavana kohapeal kinni.

Politsei sai teate, et Narvas Partisani tänava maja trepikojas jookseb ringi kirvega mees. Sündmuskohale saabunud kiirreageerijad leidsid trepikojast 42aastase mehe, kellele anti korraldus kirves maha panna. Mees ei võtnud korraldust kuulda ja üritas kirvega hoopis ametnikke rünnata. Ründaja rahustamiseks ja ohu välistamiseks kasutas üks kiirreageerijatest taserit, teatas Ida prefekltuuri pressiesindaja. Tugevas alkoholijoobes mees peeti kinni ja toimetati edasisteks menetlustoiminguteks politseijaoskonda.

Loe veel: Rannamaja Oskar jääb vanglasse trellide taha

Ida prefektuuri operatiivkeskuse juhi Kuldar Kurvitsa sõnul olid majaelanikud mehe tegevuse pärast väga ehmunud. "Alkoholi tarvitanud inimene, kes otsustab kirvega mõtlematult vehkima hakata, võib viia ettearvamatute tagajärgedeni. Seetõttu reageeris politsei väljakutsele tugevdatud jõududega. Sündmuskohal arenes olukord väga kiiresti ning politseid nähes muutus mees väga agressiivseks ja üritas kiirreageerijaid rünnata. Politseinikud neutraliseerisid taserit kasutades ohu kiiresti. Politseinikke rünnanud mees meedikute abi ei vajanud ning samuti ei saanud politseinikud viga,“ ütles Kurvits.

Operatiivkeskuse juht tuletas meelde, et alkoholi kuritarvitamine ning alkoholijoobes tehtud valikud võivad ohtu seada inimese enda ja teinekordki ka teiste inimeste elu ja tervise.

„Meie praktikas on olnud juhtumeid, kus väike sõnaline konflikt, mida oleks kainena võimalik hõlpsasti lahendada vägivalda kasutamata, kasvab alkoholi tõttu tragöödiaks. Seega võiks alkoholi tarvitades olla seltskonnas ka kaine inimene, kes aitaks ennetada joobes inimeste arveteklaarimisi ja jälgiks, et purjutanud inimesel ei tuleks ideed haarata mõnda ohtlikku eset, millega võib nii endale kui ka teistele viga teha, olgu selleks siis nuga, kirves, käärid või suisa tulirelv,“ rääkis ta ja lisas, et kui nähakse või kuuldakse inimesi, kelle koosviibimine võib ohtu kujutada neile endile või teistele, siis sellest tuleks teada anda hädaabinumbril 112.

42-aastase mehe suhtes alustati kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb vägivalda võimuesindaja vastu.