Facebboki tabas ajaloo suurim rike kus miljonid kasutajad ei saanud oma kontodele ligi

Facebooki tabas ajaloo suurim rike, platvorm läks globaalselt maha.

Posted  905 Views updated 7 months ago

Facebboki tabas ajaloo suurim rike kus miljonid kasutajad ei saanud oma kontodele ligi. Blokeeritud olid Facebooki, Instagrami, Messengeri ja Whatsapp kasutajad.

Facebooki tabas kolmapäeval platvormi ajaloo suurim rike, sest kogu süsteem läks kogu planeedil globaaselt rivist välja. Rikkest olid mõjutatud ka Facebooki teised teenused nagu Instagram, WhatsApp ja Messenger. Teenused on küll osaliselt taastatud kuid siiani tuleb kasutajatelt teateid, et osad teenused siiski ei tööta.

Viimati tabas Facebooki sarnasel mõõtkaval rike 2008. aastal, kuid kui toona kasutas platvormi umbes 150 miljonit inimest, siis tänapäeval on see number 2,3 miljardit. Facebook pole rikke põhjust avaldanud, kuid toonitas peale sotsiaalmeedias laiali läinud kuulujutte, et tegu pole küberrünnakuga.

Kasutajad hakkasid kolmapäeval üle kogu maailma märkama, et lehekülg laadis küll normaalselt välja, kuid postituste tegemine polnud võimalik. Facebook Messengeri desktop versioon ei laadinud ennast üldse välja ja Instagrammi uudisvoog ei värskendanud ennast enam. Sarnased probleemid tabasid ka WhatsAppil. Facebook Messengeri mobiiliversioon oli vahelduva eduga töökorras.

Facebooki seisak kasvatas järsult liiklust Twitteris, kus inimesed hakkasid rikke üle nalja tegema. Hashtage #FacebookDown ja #InstagramDown kasutati üle 150 000 korra.

Facebooki uudised 2019

#FacebookDown - Facebooki tabas saladiuslik rünnak mis blokeeris kõik kasutajadYour reaction?

2
LOL
3
LOVED
1
PURE
2
AW
1
FUNNY
2
BAD!
2
EEW
2
OMG!
1
ANGRY
0 Comments