Harri Kingo: Meie juhtide tappev rumalus

Meie juhid pole sellest religioonide erinevuse olemuslikkusest aru saanud, sest nad pole aru saanud, mis on üldse religioon ja mida tähendab olla religioosne

Posted  4,308 Views updated 11 months ago

Kui meile saabuvad siia moslemid, siis pole see mitte mingi pindmine kultuurierinevus, vaid see on konflikt, mis toimub inimeste aluse aluse tasandil - see on religioosne konflikt. Midagi väga sügavat, põhimõttelist ja olemuslikku.

Meie juhid pole sellest religioonide erinevuse olemuslikkusest aru saanud, sest nad pole aru saanud, mis on üldse religioon ja mida tähendab olla religioosne. Et nad on materialistid ja ateistid, siis ei oska nad mõista konflikti Euroopas religioosse konflikti ja vastandumisena. Nad räägivad mingit seosetut juttu kultuurist, keelest, integratsioonist, avatusest, sõprusest jms. taipamata, et kristlus ja islam, ateism ja islam ei integreeru, nagu ei integreeri vesi ja õli.

Kaljulaid ja tema kõnede kirjutajad ei orienteeru ilmselgelt religioonides üldse. Nad arvavad, et olla religioosne on umbes sama, mis käia kas kas mingis viskiklubis, rahvatantsuringis või võimlemisrühmas. Ja et religiooni vahetamine pole midagi enamat kui ühest harrastusgrupist teise minek: hakata ujumise asemel tegelema aeroobikaga vms.

Kui nii religioossust mõista, siis on religiooni vahetamine või ilma religioonita olemine midagi väga lihtsat ja väga pealispindset. Nad arvavadki, et olla moslem ja siis muutuda - olla nagu meie siin oleme - on mosleminete sama, mis oma riideid vahetada: jah, kõrbes on hea käia ühtedes riietes, meil siin kliimas aga sobivad teised riided ja küll nad meie riietusele siin ise üle lähevad.

Nad peavad inimese jaoks normaalsuseks olemist ilma religioonida. Kui aga mõni juhtub olema religioosne, siis on see vaid inimese kultuuriliste eelistuste pinnaline omapära. Mitte enamat kui see, et jaapanlased söövad pulkadega, mitte noa ja kahvliga. Aga et küll nad siin noa ja kahvli varsti ise omaks võtavad.

Oh jah. Nad on religioosses mõttes ikka absoluutselt harimatud. Vastavalt räägivad nad ka täielikke lollusi, kui nende esinemistes on teemaks kas meie või saabujate religioossed vaated, integratsioon või kultuurilised erinevused. Nad on lihtsalt totaalselt rumalad ega mõista seepärast, mis ja miks maailmas ning Euroopas praegu toimub ja mis hakkab toimuma ka siin - Eestis. Miks nende unistuste integratsioon, sõprus, vendlus ja kõigi ühine suur õnn ära jääb.

Rumalus on kurjuse hakatus. Meie valitsejate rumalus ei vabasta neid vastutusest kurja eest, mida nad eesti rahvale teha plaanivad. Nende rumalus ei saagi neid vastutusest vabastada, sest just nende totaalne rumalus on nende kurja tegemise ja vastutsuse põhjus. Kui kurjategija lollus vabastaks ta vastutusest, siis poleks maailmas ühtegi kurjategijat.

Autor: Harri Kingo


Your reaction?

17
LOL
3
LOVED
2
PURE
1
AW
0
FUNNY
1
BAD!
0
EEW
2
OMG!
4
ANGRY
0 Comments