HOIATUS: Facebookis levib ohtlik eestikeelne petukiri mis varastab sinu raha

Facebookis levib eestikeelne petukiri

Posted  957 Views updated 7 months ago

Facebookis levib eestikeelne pettus, mis näeb välja nagu ametlik teadaanne. Õnge langemisel kurvad tagajärjed

Facebooki on jõudnud pettus, milles üritatakse just eesti keelt räägivatel inimestel nahk üle kõrvade tõmmata. Nimelt teatab pettur oma lehelt (mis näeb välja nagu Facebooki ametlik leht) inimestele, et nende Facebooki leht on reegleid rikkunud ja seetõttu peavad nad lingile vajutama. Pettur märgib inimese Facebooki oma lehel, mistõttu ilmub teade ka ohvri personaalsetesse teadetesse (notification).

Kurjutegija ähvardab, et kui lingile ei klikita, siis ootab su Facebooki kontot sulgemine. See ei vasta ilmselgelt tõele.

Lingile vajutades on aga oht, et pettur varastab ära su Facebooki konto. Pettur paistab olevat huvitatud just Eesti ettevõtete kontodest, kuna tavaliselt on need ühendatud krediitkaartidega, et firma saaks Facebooki kampaaniaid teha. Seetõttu on kurjategijatel eriti lihtne võimalus varastada ka krediitkaardiandmeid.

Tasub teada, et Facebook ei küsiks kindlasti inimestelt nende konto või krediitkaardi andmeid. Samuti ei annaks Facebook sulle konto probleemidest teada läbi mingisuguse kolmanda lehe, mida kõik vaadata saavad.

Vali pilt või video oma arvutist

Facebooki petukiri:

Image

Your reaction?

2
LOL
2
LOVED
2
PURE
2
AW
2
FUNNY
2
BAD!
2
EEW
2
OMG!
4
ANGRY
0 Comments