Kõik erakonna juhid loobusid Katrin Lusti valimisdebatis osalemast

Kuue erakonna juhid boikoteerivad Katrin Lusti ja Kanal 2 valimisdebatti.

Posted  2,044 Views updated 7 months ago

Reformierakonna, Eesti 200, Isamaa, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE), Keskerakonna ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) juhid taunisid täna tehtud avalikus pöördumises Kanal 2 valimisdebati korraldust ja teatasid, et on otsustanud debatis osalemisest keelduda.

VAATA RIIGIKOGU VALIMISTULEMUSI

Kuue erakonna juhid tegid esmaspäeval ühispöördumise, milles andsid teada, et ei vasta kutsele osaldeda Kanal 2 valimisdebatis. Põhjuseks toodi debati liiga meelelahutuslik sisu.

Avaldame pöördumise täismahus:

Peame vaba ja vastutustundliku ajakirjanduse rolli valimiseelsel perioodil ülioluliseks. Tänu meedia igapäevatööle saavad valijad aimu sellest, millised on Eesti ees seisvad väljakutsed lähiaastatel ning missuguseid lahendusi erinevad poliitilised erakonnad nendega tegelemiseks välja pakuvad. Kahtlemata on debatid – olgu trükiajakirjanduses, raadios või televisioonis – üks paremaid ajakirjanduslikke formaate eri ilmavaadete esitlemiseks. Viimastel nädalatel on poliitdebattide arv mõistetavalt mitmekordistunud, et valijal oleks veelgi lihtsam kujundada oma valimiseelistus ning teha 3. märtsil lõplik valik. Tunnustame ajakirjandust selle sisuka ja tänuväärse töö eest!

Küll aga ei ole me nõus sellega, et Kanal 2 on otsustanud valimiseelses teledebatis loobuda usaldusväärsetest saatejuhtidest, kellel on vajalikud teadmised ja kogemus poliitilise debati juhtimiseks. Selle asemel kutsutakse erakondade juhte saatesse, kus kesksel kohal on meelelahutus. Meie hinnangul naeruvääristab see Riigikogu valimisi kui demokraatliku ühiskonna üht olulisemat instituuti. Seetõttu oleme otsustanud lükata Kanal 2 kutse saatesse tagasi.

Kanal 2 tegi eelmisel nädalal teatavaks, et peaministrikandidaatide debatti juhivad Katrin Lust ja Jüri Butšakov.

Kaja Kallas, Eesti Reformierakonna esimees 

Kristina Kallas, Erakond Eesti 200 esimees

Helir-Valdor Seeder, ISAMAA Erakonna esimees

Jevgeni Ossinovski, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees 

Jüri Ratas, Eesti Keskerakonna esimees 

Mart Helme, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees

Kanal 2 teatas möödunud nädalal, et 27. veebruariks kavandatud peaministrikandidaatide debatti juhivad Katrin Lust ja Jüri Butšakov.

«Stuudiosse saabuvad kandidaadid peavad valmis olema ebamugavateks küsimusteks ja üllatavateks olukordadeks, sest tavaline ei saa see otsesaade olema. Saatele lisavad vürtsi saatejuhid Katrin Lust ja Jüri Butšakov, kes juhivad meeleolukat debatiformaati ootamatute küsimuste ja tähelepanekutega,» märkis Kanal 2. «Kuigi riigikogu valimised on tõsine teema, üllatab „Peaministrikandidaatide debatt» vaatajat siiski ka huumori ja mängulisusega ja seda eelkõige läbi saatejuhtide teema- ja küsimuste valikute,« lisas telekanal. 

„Meie eesmärk on panna poliitikud vastama nendele küsimustele, mida eesti rahvas tegelikult tahab teada. Puht poliitilisi debati saateid on Eestis olnud küll ja küll, meie pakume midagi uut, aga võrdväärselt olulist ja põnevat,» tutvustas Butšakov möödunud nädalal. 

Riigikogu valimised 2019


Your reaction?

4
LOL
8
LOVED
2
PURE
3
AW
1
FUNNY
3
BAD!
3
EEW
1
OMG!
2
ANGRY
0 Comments