Keskerakond tõmbas Reformierakonnaga ühise koalitsiooni loomise ideele veepeale

Reformierakonna ja Keskerakonna koalitsiooni ei sünni

Posted  1,559 Views updated 9 months ago

REKE liidu idee oli nürisünnitis. Keskerakond ei alusta Reformierakonnaga koalitsioonikõnelusi.

VAATA UUE KOALITSIOONI VARIANTE

Reede hommikul kogunenud Keskerakonna juhatus lükkas Reformierakonna ettepaneku alustada koalitsiooniläbirääkimisi tagasi.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles pärast koosolekut ajakirjanikele, et punaseks jooneks osutusid erimeelsused maksuküsimustes.

Jüri Ratas ütles, et nendel tingimustel Keskerakond Reformierakonnaga koalitsioonikõnelustesse astuda ei saa.

Ta lisas, et juhatuse koosolek oli läbi aegade üks keerulisemaid ja tõsisemaid.

Kadri Simson lisas, et Reformierakonna poolt ette seatud tingimused olid liiga ultimatiivsed.

"Saime sisendi, et läbirääkimistele on võimalik minna vaid siis kui see valitsus hakkab ellu viima Reformierakonna programmi," lisas Kadri Simson.

Jaanus Karilaiu sõnul ei jäta Reformierakonna plaanitud maksureform ruumi Keskerakonna lubatud erakorraliseks pensionitõusuks.

Jüri Ratase sõnul on pall taas nüüd Reformierakonna käes. "Edasi läheb nii, et peate küsima valimiste võitja käest," ütles Ratas.

Kaja Kallas: arutame nüüd edasisi samme

Reformierakonna esimees Kaja Kallas ütles, et Keskerakonna vastus ja selle põhjendused on kummalised, sest juba enne läbirääkimiste algust välistati ühisosa otsimine.

"Mina kutsusin Jüri Ratase koalitsioonikõnelustele siiras usus, et meil on võimalus valitsus moodustada. See, et valimised võitnud erakonna peamine valimislubadus välistatakse enne läbirääkimiste algust näitab, et Keskerakond ei tunnista valimiste tulemust. Arutame nüüd juhatusega edasisi samme," kommenteeris Kallas.

Reformierakonna juhatus otsustas kolmapäeval teha ettepanek alustada koalitsioonikõnelusi Keskerakonnaga.

Reformierakonna esimees Kaja Kallas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas kohtusid kolmapäeva õhtupoolikul riigikogus Reformierakonna fraktsioonis, et arutada võimalusi koalitsioonikõneluste alustamiseks.

Kaja Kallas ütles pärast kohtumist, et Reformierakond ei tagane lubadusest tõsta tulumaksuvaba miinimum kõigile 500 euroni.

Eesti uudised 2019


Your reaction?

1
LOL
2
LOVED
1
PURE
1
AW
1
FUNNY
1
BAD!
1
EEW
1
OMG!
1
ANGRY
0 Comments