Maksuamet alustab täna tulumaksu tagastamist

Maksuamet alustab teisipäevast tulumaksu tagastamist

Posted  3,233 Views updated 9 months ago

Maksu- ja tolliamet hakkab loetud tundide pärast enammakstud tulumaksu tagastama

VAATA KAS SINA SAAD TULUMAKSU TAGASI

Maksu- ja tolliamet (MTA) alustab teisipäevast tulumaksu tagasi maksmist inimestele, kelle deklaratsioonid on esitatud ja ei vaja täiendavat kontrolli.

Esimesel päeval tagastab MTA 12,7 miljonit eurot.

Ameti teenuste osakonna teenusejuhi Hannes Udde sõnul tagastatakse igal tööpäeval tulumaksu vähemalt 10 miljoni euro ulatuses.

"Kuna ainuüksi esimesel päeval esitatud deklaratsioonide alusel ootab maksutagastust ligi 250 000 inimest summas 90 miljonit eurot, siis palume varuda kannatust, oma tagastuse saavad järgemööda kätte kõik," rõhutas Udde.

Märtsis teavitame eraldi veel neid inimesi, kes kasutasid eelmisel aastal maksuvaba tulu lubatust vähem või rohkem, kuid pole siiani deklaratsiooni esitanud. „Kuna osad inimesed ei ole pidanud varem tulusid deklareerima, siis tuletame inimestele meelde, et veel 1. aprillini saab seda teha,“ lisas Udde.

Tänase seisuga on esitatud 505 944 tuludeklaratsiooni ja 422 383 inimest ootab tagastust summas 140,6 miljonit eurot. Seega praeguseks esitatud deklaratsioonide järgi võtab tulumaksu tagastamine aega kuni kolm nädalat.

Enammakstud tulumaksu tagastamise tähtpäev on 1. juuli. Kui deklareeritakse ettevõtlustulu, kasu vara võõrandamisest, välisriigis saadud tulu ning kui deklareerija on mitteresident, siis on tähtpäevaks 1. oktoober.

Eesti uudised 2019


Your reaction?

0
LOL
0
LOVED
1
PURE
0
AW
1
FUNNY
0
BAD!
2
EEW
2
OMG!
2
ANGRY
0 Comments