Marine Le Pen kustutas häbist ja piinlikusest kiiresti Ruuben Kaalepiga tehtud ühispildid

Marine Le Pen kommenteeris Prantsusmaa meediale, et ta ei tunnegi Kaalepit ja tal on tehtust häbi.

Posted  823 Views updated 4 months ago

Le Pen teatas, et lasi foto Ruuben Kaalepiga kohe eemaldada, kui sai teada, mida tähendab EKRE „hea tuju märk”.

Eile Tallinnas käinud Prantsuse parempopulistliku Rahvusrinde juht Marine Le Pen sattus kodumaal ajakirjanduse hambusse, kuna lasi end jäädvustada koos EKRE liikme Ruuben Kaalepiga fotole, kus mõlemad tegid valgete ülemvõimu sümboliseerivat käemärki, kuid nüüdseks on pilt Le Peni nõudmisel sotsiaalmeediast eemaldatud, sest enda väitel polnud Prantsuse poliitikul aimugi, mis tähendust käemärk kannab.

«Ma tegin tema palvel selfi käemärgiga, mille tähendus minu teada on «okei»,» ütles Le Pen AFP-le. «Mulle selgitati, et sellel märgil võib olla ka teine tähendus. Nii kui ma sellest teada sain, nõudsin, et foto eemaldataks.»

Le Pen väitis, et ta ei olnud kunagi varem kuulnud, et tema arvates süütul käemärgil võiks olla ka muid tähendusi.

Nüüdseks Ruuben Kaalepi Facebooki-kontolt eemaldatud fotol näitab ta koos Le Peniga käemärki, kus pöial ja nimetissõrm on ühendatud ringiks ning ülejäänud kolm sõrme tõstetud üles. Sukeldujate seas tähistab käemärk okeid, kuid seda on kasutama hakanud ka Ameerika Ühendriikide äärmuslased, kes peavad valget rassi teistes ülimuslikuks.

Sama käemärki kasutas ka Uus-Meremaal Christchurchis kaks kuud tagasi kahes mošees 51 inimest surnuks tulistanud Brenton Tarrant.

Ajakiri Paris Match tõi juhtumist rääkides välja, et Ruuben Kaalep kirjeldab ennast oma Twitteri-kontol kui soome-ugri ülemvõimu toetajat. Ühtlasi nimetab väljaanne teda äärmusparempoolse partei EKRE radikaalseks aktivistiks.

Kaalep kasutas vastuolulist käemärki juba aprilli hakul riigikogu ees, kui oli andnud oma ametivande. Ta ise põhjendas käitumist sellega, et tegu on hea tuju märgiga.

Sama käemärki tegid riigikogus ka EKRE liidrid Mart ja Martin Helme, kui olid andnud oma ametivande ministrina.

Välisuudised 2019

Image
Image
Image

Your reaction?

0
LOL
1
LOVED
0
PURE
0
AW
0
FUNNY
0
BAD!
0
EEW
0
OMG!
0
ANGRY
0 Comments

  • Marine Le Pen kustutas häbist ja piinlikusest kiiresti Ruuben Kaalepiga tehtud ühispildid
  • Kuupuurija