Martin Repinski kaebas siseminister Katri Raigi kohtusse

Martin Repinski kaebas Katri Raigi kohtusse väidete eest sotsiaalmeedias

Posted  631 Views updated 7 months ago

Jõhvi vald kaebas kohtusse siseminister Katri Raigi, väites, et ta on valla kohta sotsiaalmeedias jaganud valeväiteid.

"Mul on kahju, kuid ametis olev siseminister on läinud liialt hoogu ja ei suuda oma ütlusi enam kontrollida," ütles Keskerakonda kuuluv Jõhvi vallavanem Martin Repinski pressiteate vahendusel. "Kuna ta on valla kohta avaldanud ebaõigeid väiteid, siis meil ei jäänud muud üle, kui ta nende eest kohtusse kaevata."

Teates seisab, et mitmed meediaväljaanded jagasid sotsiaaldemokraatlikku erakonda kuuluva siseministri Facebooki kontol avaldatud postitust "Keskerakond – käed eemale Jõhvi inimestest", kus ta väitis, et selle aasta alguses sai vallalt rahalise toetuse MTÜ Jõhvi Noorteparlament.

See väide ei vasta Repinski sõnul tõele. "MTÜ Jõhvi Noorteparlamendi seostamine Jõhvi valla 2019. aasta eelarves ette nähtud toetusega on meelevaldne, sest ühtegi makset ei ole tehtud ja puuduvad ka mistahes alused maksete tegemiseks tulevikus," ütles Repinski.

Repinski ütles, et Jõhvi vald eraldas noortevolikogu tegevuskuludeks käesoleval aastal lisaeelarvega 30 000 eurot, mille kaudu oli kavas noortevolikogu tegevust aktiveerida, kuid nimetatud MTÜ-le pole vald raha üle kandnud.

"Kuna Katri Raik on oma väljaütlemistega kompromiteerinud valda, siis meil ei olnud võimalik sellega leppida," teatas Repinski. "Oma sõnade eest tuleb alati vastutada ja kohus annabki selleks talle nüüd hea võimaluse."

Vald nõuab Katri Raigilt kohtu kaudu oma väiteid ümberlükkava postituse avaldamist. "Kui selline kohtuotsus jõustub, peavad ebaõiged väited lükkama valla hinnangul ümber ka meediaväljaanded, kes postituse algsel kujul avaldasid," teatas Jõhvi vald.

Raik ütles ERR-ile, et pidas valla teadet esialgu aprillinaljaks, kuid selgus, et tegemist on tõese infoga. Ta lubas Repinskiga ühendust võtta ja uurida, et milles ta on eksinud.

"Kui olen teinud faktivigu siis olen valmis neid parandama. Nagu iga normaalne inimene," sõnas Raik.

Eesti uudised 2019

Facebook Katri Raik: Keskerakond – käed eemale Jõhvi inimestest!


Your reaction?

0
LOL
0
LOVED
1
PURE
0
AW
0
FUNNY
0
BAD!
1
EEW
0
OMG!
0
ANGRY
0 Comments