POMMUUDIS: Raimond Kaljulaid astub seoses Keskerakonnas lahvatanud sisetüliga juhtusest tagasi

Raimond Kaljulaid lahkub EKRE tõttu Keskerakonna juhatusest

Posted  1,654 Views updated 7 months ago

Raimond Kaljulaid lahkub EKRE tõttu Keskerakonna juhatusest. Lahvatanud sisetüli tõttu võib erakonnas tekkida "Veneleer".

VAATA KAS PAISTAB PÄIKE VÕI SAJAB VIHMA

Raimond Kaljulaid otsustas lahkuda Keskerakonna juhatusest, protestides nii Keskerakonna juhatuse esmaspäevase otsuse vastu alustada EKRE-ga koalitsioonikõnelusi.

Kaljulaid oli esmaspäeval üks neljast Keskerakonna juhatuse liikmest, kes hääletas EKRE-ga võimukõneluste alustamise vastu.

Kaljulaidi sõnul rabas Keskerakonna esmaspäevane otsus Eesti ühiskonda, eriti aga vene kogukonda, kelle huvide esindaja Keskerakond on olnud.

"EKRE poliitikud on korduvalt pisendanud Hitleri kuritegusid. Üks nende poliitik on nimetanud lastetuid naisi "ühiskondlikult kahjulikuks elemendiks" ja teine teatanud riigikogu liikmena meie liitlasvägede sõduritele – kandke vormi, kui peksa ei taha saada! EKRE on oma valimiskampaania ajal kasutanud võtteid, mida ei tohi kasutada. Nende tulemus on saadud ebaausalt ja pettusega. Nende majandusprogramm on absurdne ja Eesti inimeste heaolu ja sissetulekuid selle ellu viimine kuidagi ei paranda. Sellel seltskonnal puudub vastutustunne riigi ees. Mis valitsusest me nendega räägime?" kirjutas Kaljulaid oma blogis.

Sestap leidis Kaljulaid,l et Keskerakonna juhatuse otsuse tõttu on tal kaks valikut - aktsepteerida seda või astuda juhatusest välja. "Ma ei saa seda otsust aktsepteerida ja seega astun juhatusest välja."

Samas loodab Kaljulaid, et tema samm paneb teised erakonna juhatuse liikmed veel kord järele mõtlema, kõiki asjaolusid uuesti kaaluma.

"Kui Keskerakond soovib tulevikus omada mingitki usaldust Eesti ühiskonnas, siis tuleb sellest kohutavast koalitsioonist loobuda veel enne, kui see saab moodustatud."

Eesti uudised 2019


Your reaction?

2
LOL
4
LOVED
0
PURE
3
AW
0
FUNNY
1
BAD!
2
EEW
1
OMG!
1
ANGRY
0 Comments

  • POMMUUDIS: Raimond Kaljulaid astub seoses Keskerakonnas lahvatanud sisetüliga juhtusest tagasi
  • Wabariik