POMMUUDIS: Swedbank on tegelenud ulatusliku ja süstemaatilise rahapesuga

Swedbankil lasub kahtlus Danskega seotud rahapesus

Posted  1,921 Views updated 6 months ago

Rootsi meedia: Swedbank on tegelnud ulatusliku ja süstemaatilise rahapesuga ligi kümme aastat, raha liikus Baltimaades

Rootsi ringhäälingu SVT andmeil kahtlustatakse Rootsi pangas Swedbankis ulatuslikku ja süstemaatilist rahapesu, mis kestis pea aastakümne ning oli seotud Danske Banki Balti üksustega.

Saates Uppdrag Granskning öeldakse, et Swedbanki ja Danske Banki Balti üksuste vahel liikus vähemalt 40 miljardit Rootsi krooni (3,8 miljardit eurot).

SVT andmeil toimusid rahapesukahtlusega ülekanded aastatel 2007-2015. Umbes 50 kliendi seas on riiulifirmasid ja ärikliente, kellel puudus äritegevus.

Postimehel on andmed üle kümne Swedbank Eesti kliendi seotusest kahtlaste rahavoogudega. Nende kontodel liikunud tehingute summad ulatuvad miljonite, kohati kümnete miljonite dollariteni.

Ajaleht taotles panga juhtkonnalt kohtumist rahapesuga seotud teemadel rääkimiseks esmaspäeval, ent teisipäeva õhtul edastas panga kommunikatsioonijuht Kristiina Herodes kirjalikult vaid üldise kommentaari.

"Me ei tolereeri rahapesu ja peame seda väga tõsiseks kuriteoks. Praeguse aja panganduses on kindlasti see üks keerukamaid väljakutseid, mille vastu võitleme. Ebaseaduslikul teel saadud raha pesemiseks üritatakse pidevalt uusi viise välja mõeldes kasutada finantsinstitutsioone ning seetõttu paneme suurt rõhku ennetustööle. See on meie jaoks prioriteet," seisis kirjalikus avalduses.

SVT uurimine paljastas, et Swedbankist liikus läbi ka osa niinimetatud Sergei Magnitski kaasusega seotud rahapesust.

Pärast Danske Banki skandaali puhkemist kinnitas Swedbanki tegevjuht Birgitte Bonnesen, et Swedbank pank ei ole skandaaliga seotud.

Majandus uudised 2019


Your reaction?

1
LOL
3
LOVED
1
PURE
1
AW
0
FUNNY
0
BAD!
3
EEW
0
OMG!
3
ANGRY
0 Comments