Raimond Kaljulaid: Alustan EKRE vastast kampaaniat

Raimond Kaljulaid kuulutas EKRE-le ja kolmikliidule sõja

Posted  1,309 Views updated 7 months ago

Kaljulaid. Erakordne on ka kahju Eestile, kui EKRE saab valitsusse!

Keskerakonna juhatusest välja astunud Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid teatas täna, et alustab kampaaniat, kus kutsub üles Mihhail Kõlvartit, Yana Toomi ja teisi Keskerakonna poliitikuid lõpetama koostööd EKREga. Sisuliselt tähendab see praegu kõne all oleva võimaliku Keskerakonna, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ja Isamaa võimuliidu vastast kampaaniat. 

«Mida teha, et EKRE ei pääseks valitsusse? Nagu olen mitmel pool kirjutanud ja rääkinud – punane stopp-nupp nende kõneluste peatamiseks on Keskerakonna n-ö vene tiiva käes,» selgitas Kaljulaid. 

Nii alustaski ta täna kampaaniaga, kus kutsub Kõlvartit, Toomi ja teisi Keskerakonna poliitikuid veel kord kaaluma, millised on nende võimalused EKRE peatamiseks. «Leian, et meil on vastutus nii Keskerakonna valijate kui Eesti ees,» teatas Kaljulaid pressiteate vahendusel. Ta toonitas, et Keskerakonna valija ei ole andnud mandaati läbirääkimisteks EKREga, samuti lubas Keskerakond enne valimisi, et ei tee koostööd EKREga.

«Mõistan, see on mõnevõrra pretsedenditu ja uus, et üks erakonna liige sellisel viisil oma kolleegide poole pöördub. Kuid ajad on erakordsed. Ning erakordne on ka kahju Eestile, kui EKRE saab valitsusse,» lisas ta. 

«Minu kolleegid on targad ja ettenägelikud poliitikud, kes tunnetavad väga selgelt vastutust erakonna valijate ja ühiskonna ees. Mõistan täielikult nende muret erakonna tuleviku pärast – kindlasti ei ole tegemist lihtsate otsustega, mis tuleb langetada,» lisas Kaljulaid. 

Hetkel arvestavad koalitsiooni moodustavate erakondade juhid riigikogus 57 mandaadiga. Seega piisaks võimuliidu nurjamiseks seitsme inimese meelemuutusest. «Piisab sellest kui seitse Keskerakonna poliitikut ütleb, et nemad EKRE valitsusse võtmist toetada ei saa ning on vajadusel valmis tulema riigikokku ning vastavalt hääletama. Sel juhul ei ole enam võimalik kõnelusi edasi pidada,» lisas Kaljulaid. 

Venekeelses kampaaniavideos loetleb Raimond Kaljulaid üles 11 keskerakondlase nime, kellelt toetust ootab: Mihhail Kõlvart, Yana Toom, Lauri Laats, Mihhail Stalnuhhin, Vadim Belobrovtsev, Mihhail Korb, Maria Jufereva-Skuratovski, Vladimir Svet, Martin Repinski, Vladimir Arhipov ja Raimond Kaljulaid ise.

Eesti uudised 2019

Начинаю кампанию: призываю Кылварта, Тоом и других голосовать против EKRE


Your reaction?

0
LOL
6
LOVED
0
PURE
1
AW
1
FUNNY
7
BAD!
2
EEW
0
OMG!
11
ANGRY
0 Comments