Soomes Kuopio ametikoolis toimunud rünnakus sai surma inimene

Soome Kuopios toimus vägivaldne rünnak: üks surnud, kümme vigastatut

Posted  1,039 Views updated 13 days ago

Kuopio ametikoolis sai rünnakus üks inimene surma ja 10 viga. Kurjategija kasutas ohvrite pussitamiseks mõõka.

Kuopios toimus Hermanni kaubanduskeskuses terariistaga rünnak, milles sai surma üks ja viga kümme inimest. Vigastatute seas on ka politsei poolt kinnipeetud ründaja ning üks politseinik. Politsei oli ründaja kinnipidamiseks sunnitud kasutama tulirelva.

Rünnak toimus kaubanduskeskuses asuvates Savo kutsekooli ruumides, teatas Ida-Soome politsei Twitteris.

Politsei sai rünnakust teate kell 12:29 ning tabas kahtlustatava juba 12:37. Kahtlustatav sai kinnipidamisel raskelt vigastada, vahendas Soome ringhääling Yle.

Kella 15:30 ajal kinnitas politsei, et kahtlustatav on meessoost Soome kodanik. Samuti kinnitas politsei, et ründaja kasutas külmrelva ning tal oli kaasas ka tulirelv. Ründajat kahtlustatakse mõrvakatses ning teistes vägivallakuritegudes.

Kutsekooli ruumides sai rünnakus vigastada kümme inimest, neist kaks raskelt. Üks inimene sai surma. Üks vigastatutest on kinnitamata andmetel kutsekooli õpetaja, keda väidetavalt mõõgaga relvastatud mees ründas esimesena.

Üks vigastatutest on politseinik, kelle vigastused ei ole tõsised, teatas Ida-Soome politsei.

Kuopio ülikooli haiglas anti pärast rünnakut kutsekoolis suurõnnetuse häire, mis hiljem tühistati. Ülikooli haigla esindaja ütles kella 16 ajal Ylele, et vigastatutel on lõikehaavad, kuid kõigi olukord on stabiilne ning kellegi elu ohus ei ole.

Üheksa vigastatut toodi haiglasse kiirabiautoga, üks tuli haiglasse ise.

Iltalehtiga rääkinud pealtnägijate sõnul kasutas ründaja mõõka. Ajalehega rääkinud pealtnägija sõnul oli ründaja täiskasvanust kutsekooli õpilane. Rünnakupaigas viibinud õpilane rääkis, et ründaja tuli klassiruumi suure kotiga, kust ta võttis välja mõõga, millega lõi õpetajat.

Ka ajalehe Savon Sanomat andmetel kasutas ründaja mõõka. Politsei tulistas ajalehe teatel kaks korda, kui mõõgaga ründaja politseinike poole liikus. Sama info on ka ajalehel Keskisuomalainen.

Savon Sanomate andmetel vigastas mõõgaga ründaja inimesi pärast tungimist ühte klassiruumi. Suurem osa klassiruumis olnud õpilastest pääses siiski põgenema.

Kaljulaid avaldas kaastunnet

Oma kaastunde edastas ka Eesti president Kersti Kaljulaid. "Jälgin murelikult uudiseid Soomest. Südamlik kaastunne kõigile rünnakus vigastatutele ja hukkunu omastele. Soovin kõigile vigastatutele kiiret paranemist," kirjutas Kaljulaid Twitteris.

Soome peaminister Antti Rinne nimetas Twitteri postituses rünnakut šokeerivaks ning mõistis selle täielikult hukka. Rinne on enda sõnul rääkinud politseiülemaga ning kogu valitsus pidi toimuvat tähelepanelikult jälgima. Oma kaastundeavalduse on edastanud ka Soome president.

Politsei on lubanud täpsemat infot anda kell 17:00 algaval pressikonverentsil, mida saab otse vaadata Yle kodulehel. Pressikonverentsi on täna lubanud korraldada ka Kuopio ülikooli haigla.

Soome Krimi Uudised 2019


Your reaction?

0
LOL
0
LOVED
0
PURE
0
AW
0
FUNNY
0
BAD!
1
EEW
0
OMG!
2
ANGRY
0 Comments