Video: Moskvas hädamaandumisel süttinud reisilennukis hukkus 43 inimest

Vene reisilennuki hädamaandumisel hukkus vähemalt 43 inimest.

Posted  1,150 Views updated 3 months ago

Moskvas Šeremetjevo rahvusvahelisel lennuväljal hädamaandumise teinud lennuk süttis pühapäeval põlema, õnnetuses sai kardetavasti surma 41 inimest, kelle seas kaks last, teatasid Venemaa võimuesindajad.

Moskvas Šeremetjevo rahvusvahelisel lennuväljal hädamaandumise teinud lennuk süttis pühapäeval põlema, õnnetuses sai kardetavasti surma 41 inimest, kelle seas kaks last, teatasid Venemaa võimuesindajad.

"Koos meeskonnaga oli lennuki pardal 78 inimest. Ajakohastatud info kohaselt pääses eluga 37 inimest," kirjutati ametliku uurimiskomisjoni avalduses.

Aerofloti lennukis oli õnnetushetkel 73 reisijat ja viis meeskonnaliiget.

Meedia info kohaselt on tegemist lennukitüübiga Suhoi Superjet 100. Hädaolukord tekkis õhusõidukis umbes 30 minutit pärast õhkutõusmist. Lennuk oli teel Murmanskisse ja pöördus tagasi.

Sotsiaalmeedias levisid videod põlevast lennukist, kus on näha ka inimeste evakueerimine. Taevasse kerkis paks must suits.

Õnnetuse asjaolude selgitamiseks on alustatud kriminaaluurimisega.

"Uurijad alustavad peagi reisijate, tunnistajate ning lennufirma- ja lennujaamatöötajate küsitlemisega. Läbi uuritakse asjassepuutuvad tehnilised dokumendid," ütles uurimiskomisjoni esindaja Svetlana Petrenko.

"Lennuk üritas hädamaandumist, kuid esimesel korral see ei õnnestunud. Teisel korral tabas telik tugevasti maandumisrada ja siis lennuki tagaosa, mille järel puhkes tulekahju," kirjeldas üks pealtnägija Interfaxile.

Õnnetuses ellu jäänud Dmitri Hlebuškin tänas lennusaatjaid. «Ainut tänu lennusaatjatele jäin ma ellu,» rääkis ta ajakirjanikele.

Lennusaatja Tatjana Kasatkina sõnul algas inimeste evakueerimine kohe, kui lennuk oli maandunud.

«Kõik karjusid, et lennuk põleb. Aga lennuki sees ei olnud leeke,» rääkis Kasatkina. «Tõukasin jalaga ukse lahti ja tõukasin reisijaid edasi, et nad ei takistaks evakueerimist. Tirisin neid kaelusest.»

Interfaxi teatel aeglustas evakueerimist aga see, et osa reisijaid võttis kaasa oma pagasi. Ka videotelt on näha, kuidas põgenevad inimesed kannavad kohvreid.

Õnnetusega seoses suunati mitmed saabuvad lennud teistele lennuväljadele Moskvas või Nižni Novgorodis.

Õnnetuse asjaolude selgitamiseks on alustatud kriminaaluurimisega. Peaminister Dmitri Medvedev andis käsu eriuurimiskomitee moodustamiseks õnnetuse põhjuste väljaselgitamiseks.

«Uurijad alustavad peagi reisijate, tunnistajate ning lennufirma- ja lennujaamatöötajate küsitlemisega. Läbi uuritakse asjassepuutuvad tehnilised dokumendid,» ütles uurimiskomisjoni esindaja Svetlana Petrenko.​

Uurimiskomitee hinnangul on õnnetuse põhjuste osas veel vara oletusi teha.

Lennufirma Aeroflot avalduse kohaselt võisid mootorid tõenäoliselt süttida siiski juba õhus.

Peaminister Dmitri Medvedev andis käsu eriuurimiskomitee moodustamiseks õnnetuse põhjuste väljaselgitamiseks.

Õnnetusega seoses suunati mitmed saabuvad lennud teistele lennuväljadele Moskvas või Nižni Novgorodis. Arvatakse, et juhtunu mõjutab lennuliiklust Moskvas veel mitu päeva.

Tunnistaja ütles uudisteagentuurile AFP, et päästetöötajad saabusid kohale kiiresti, kuid ei saanud koheselt leeke kustutatud.

"See õudus ja tragöödia leidis aset otse meie silme all," ütles terminalist sündmusi jälginud Aljona Osokina.

AFP andmetel oli enamik ohvreid pärit Murmanski piirkonnast, kus algab esmaspäeval kolmepäevane lein. Viimastel andmetel sai õnnetuses surma ka üks USA kodanik.

Uurimiskomitee hinnangul on õnnetuse põhjuste osas veel vara oletusi teha.

Venemaa presidendi Vladimir Putini eestkõneleja sõnas, et riigipea saatis juba kaastundeavaldused ohvrite omastele.


Your reaction?

0
LOL
2
LOVED
0
PURE
0
AW
0
FUNNY
0
BAD!
1
EEW
1
OMG!
1
ANGRY
0 Comments