Ööpäevaga lisandus 690 koroonapositiivset ja suri kaheksa inimest

Terviseamet: ööpäevaga lisandus 690 positiivset koroonatesti, haiglaravi vajab 379 ja suri kaheksa inimest

Ööpäevaga lisandus 690 koroonapositiivset ja suri kaheksa inimest
Koroonaviirus

ILMATEADE

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 5326 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 690 ehk 13% testide koguarvust.

VIDEO: Minister Andres Sutt kukkus presidendi ees kokku

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 383 inimesel. 304 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Pärnumaale lisandus 74, Tartumaale 54, Ida-Virumaale 40, Viljandimaale 30, Raplamaale 21, Saaremaale 20 ja Jõgevamaale 17 uut positiivset testi. Lääne-Virumaale lisandus 11, Võru- ja Põlvamaale lisandus 7, Valgamaale 5, Järvamaale 4, Lääne- ja Hiiumaale 2 uut nakkusjuhtu. 13 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 529,8 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 11,1%.

Loe veel: Valga haigla juht Margus Ulst kaotas vaktsiini skandaali tõttu töö

Terviseameti jälgimisel on üle 29 500 inimese

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 15 200 inimese, kellest 3263 on nakatunud.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 6100 inimese, kellest nakatunud on 1247.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 3300 inimese, kellest 715 on nakatunud (jälgitavate seas on lisaks põhja, ida ja lõuna regiooni nakatunuid).

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 4900 inimese, kellest 1127 on nakatunud (jälgitavate seas on lisaks  ida ja lääne regiooni nakatunuid).

Haiglaravi vajab 379 patsienti

Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati kokku 41. Koju saadeti 28 inimest, 16 inimene viidi üle mitte-COVID-19 osakonda.

Ööpäeva jooksul suri kaheksa koroonaviirusega nakatunud inimest – 89-aastane mees, 87-aastased naine ja mees, kaks 84-aastast naist, 79-aastane naine, 67-aastane naine ja 66-aastane mees. Kokku on Eestis surnud 406 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 2381 COVID-19 haigusjuhtumit 2339 inimesega.

28. jaanuari seisuga on tervenenud 32 398 inimest. Neist 22 847 inimese (70,5%) haigusjuhtum on lõpetatud, 9551 inimese (29,5%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud enam kui 760 266 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 42 656 (5,6% testide koguarvust).

Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata SIIT.

Loe veel: Avalik kiri Jõhvi vallavanemale Jüri Konradile: Jõhvi ei ole "pommiauk"

Eestis on COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud kokku 31 629, kaks doosi on saanud 6214 inimest

Teine vaktsiinidoos on vaktsineeritutele tagatud ja COVID-19 vaktsineerimine jätkub hoolimata tarnete väikesest vähenemisest. Jätkatakse vaktsineerimist hooldekodudes ning samuti alustatakse tervishoiutöötajate vaktsineerimist 2. vaktsiinidoosiga. Vaktsineerimise sihtrühmade laiendamine lükkub vähemalt nädala võrra edasi. Vaktsiinid on hästi talutavad, kiirelt mööduvaid kõrvalmõjusid on ilmnenud 0,6 protsendil vaktsineeritutest.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärk on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist.

Esmajärjekorras võimaldatakse vaktsineerimist tervishoiutöötajatele ning tervishoiuasutuste töötajatele, hooldekodude töötajatele ja elanikele ning üle 70-aastastele ja teatud diagnoosidega inimestele, kellel võib tervise tõttu olla COVID-19 haiguse kulg raskem. Niipea kui Eestisse jõuab piisavas koguses COVID-19 vaktsiine võimaldatakse vaktsineerimist ka teistele sihtrühmadele ja kogu elanikkonnale.

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 259 171 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 2834 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 312.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Haigestumuse intensiivsus Eestis on väga kõrge

COVID-19 haigestumus on kõrge kogu Eestis. Haigestumine on oluliselt kasvamas Pärnumaal ning endiselt levib viirus laialdaselt Harjumaal ja Ida-Virumaal. Ulatuslikud piirangud Harjumaal ja Ida-Virus kestavad vähemalt jaanuari lõpuni, koolides taastatakse kontaktõpe 25. jaanuarist. Pärast seda tuleb eriti ettevaatlik olla suhtlemisel vanavanemate ja teiste riskirühmadesse kuulujatega. Tarvitusele tuleb võtta kõik ettevaatusabinõud, et koroonaviirus ei leviks

Sellest aastast makstakse haigushüvitist alates teisest haiguspäevast. Õigus haigushüvitisele on ka COVID-19 haige lähikontaktsel eneseisolatsioonis viibitud päevade eest. Töötaja omavastutus on esimene haiguspäev, tööandja maksab hüvitist teisest viienda päevani ning haigekassa maksab hüvitist alates kuuendast päevast. Täpsema info leiab haigekassa koduleheküljelt.

Infot koroonaviiruse, COVID-19 haiguse ja vaktsiinide kohta otsi ainult usaldusväärsetest allikatest. Vaktsineerimisega seotud info leiab veebilehelt www.vaktsineeri.ee. Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi- ja Facebooki-lehelt.

Koroonaviirus