Päev enne piiride sulgemist saabus Soome 6500 eestlast

Helsingi sadam oli eestlastest pungil täis, kellest enamsus keeldus koroonatestist

Päev enne piiride sulgemist saabus Soome 6500 eestlast
Kalevipojad

SOOME ILMATEADE

Teisipäeval saabus Soome 6500 reisijat kellest enamus olid eestlased kes töötavad soomes ahk Kalevipojad. Üllatuslikult keeldusid pea kõik eetlastesed sadamas tehtavast koroonatestist mis annab selge signaali miks Soome eestlastele kolmapäevast piiri sulges.

VIDEO: Selgeltnägija Ilona Kaldre skandaalne intervjuu

Noormees kapuutsiga ütles, et töötab Helsingis ehitusel ja kardab koroonatesti anda kuna see võib osutuda positiivseks ja siis teda tööle ei lasta.

Sama vastust andis ka Anne kes töötab Jyväskyläs koristajana ja selgitas, et on endarvates koroonaviiruse juba kevadel läbipõdenud ja seetõttu talle mingit ohtu pole.

"Ma ei usu seda koroonat, minu arvates on see väljamõeldis, et  inimestelt raha väljapetta," teatas Peep kes elab Lõunaeestis kuid käib Soomes ehitusel sugulasele abiks. "Mingit kuradi koroonatesti ei anna ma mitte kunagi ja koroonavakstiini teha ei lase," jäi mees endale kindlaks.

Eestlaste tõrjuv hoiak koroonatestidele on Soome tervishoiu ametnikele üllatav kuna see aitaks oluliselt hoida viirust Soomes kontrolliall.

Loe veel: Soomlased kiidavad Tallinn-Helsingi piiri sulgemist

Helsingi linna tervishoiuteenuste juht Leena Turpeinen ütles, et Helsingi sadamates olevate Helsingi linna tervishoiualaste nõuandepunktide kaudu on viimastel päevadel koroonaviiruse proove andma läinud vähe inimesi. Koroonaproovi andmine on reisijatele tasuta.

„Selle nädala esmaspäeval ja teisipäeval suundus sadamate tervishoiualaste nõuandepunktide kaudu proovi andma vaid üksikuid inimesi ehk alla kümne inimese sadama kohta päevas,” ütles Turpeinen.

Täna hommikul oli Helsingi Läänesadamas veel umbes 15 juhtumit, kus isiku Soome sisenemise eeldused oli ebaselged. Piirivalvurid uurisid nende kohta näiteks seda, kas nad lähevad Soome tegema sellist tööd, mis on ühiskonna ja varustuskindluse seisukohast vältimatu.

„Kui riiki sisenemise eeldused pole täidetud, saadetakse nad riigist välja,” ütles Soome lahe merepiirivalve abiülem Mikko Simola.

Soome pani riigi kuuksajaks lukku seoses koroonaviiruse laiaulatusliku puhanguga mida toovad sisse valdavalt võõrtöölised.

Soome