PERH-i ülemarst Peep Talvingut rünnati haigla ees

PERH-i ülemarst Peep Talving sattus õhtul töölt lahkudes füüsilise rünnaku ohvriks

PERH-i ülemarst Peep Talvingut rünnati haigla ees
Peep Talving

ILMATEADE

Kolmapäeva õhtul rünnati Põhja regionaalhaigla ülemarsti professor Peep Talvingut kes hakkas peale töövahetust õhtul koju minema. Rünnak võibolla seotud koroonaviiruse vastaste Facebooki grupiga.

VIDEO: Selgeltnägija Ilona Kaldre skandaalne intervjuu

Kui Talving oli väljunud haiglast avastas ta oma auto juures, et üks rehvidest oli puruks torgatud. Vene keelt kõnelenud inimene viskas talle näkku mingit ainet, mis õnneks ei osutunud happeks.

"Eile kella 19 ajal viskas meesterahvas Mustamäel Retke teel haigla juures parkas autosse istunud juhi pihta tundmatut vedelikku ning jooksis seejärel minema. Samuti avastas kannatanu, et tema sõiduki rehv oli läbi torgatud," kinnitas Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juht Urmet Tambre.

Politsei asus juhtunu asjaolusid tuvastama ning praeguseks on alustatud kriminaalmenetlus ähvardamist käsitleva paragrahvi alusel. "Kahtlustatava tuvastamiseks vaadatakse läbi valvekaamerate materjal ning rünnakuks kasutatud vedelik saadetakse ekspertiisi," lisas Tambre.

Loe veel: Täna hakkavad üle riigi kehtima uued piirangud

Praegu on raske öelda, kas tegemist oli röövikatsega või rünnakuga Talvingu kui Covid-19 teemadel palju sõna võtnud arsti ja riigi teadusnõukoja liikme vastu.

"Esialgne info annab alust arvata, et rünnak ei olnud juhuslik ehk kurjategija ootas kannatanut ning oli ründamiseks valmistunud," tõdes Tambre.

Peaminister Kaja Kallas ütles valitsuse pressikonverentsil, et politsei üritab selgeks teha rünnaku tagamaid.

"Arvestades, et teadusnõukoja töö on valitsusele oluline, me hindame nende panust kõrgelt, tuleb kaaluda, kas anda selle liikmed julgeolekuasutuste suurema kaitse alla. Vaadates, mis verbaalsed rünnakud olid Irja Lutsari aadressil eelmisel nädalal ja seda rünnakut, siis nendega tuleb tegeleda," ütles Kallas.

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik lisas, et ilmselgelt terve inimene selliseid rünnakuid läbi ei vii. "Meie hulgas on inimesi, kes on vaimsete või füüsiliste tervisemuredega kimpus, kelle stressitaset COVID-19 on tõstnud. Meie roll on seda märgata," ütles Kiik, lisades, et ka sotsialameedias levivate agressiivsete rünnakute korral tuleks pöörduda kasvõi veebikonstaabli poole.

Rünnakut Talvingu vastu nimetas Kiik räigeks ja ohtlikuks. "Kui arstil ja teadusnõukoja liikmetel on mure oma elu ja tervise pärast, siis see ohustab meid kõiki."

Loe veel: Venemaa peakonsul sai salaja Ida-Viru keskhaiglas koroonavaktsiini

Alles hiljuti langes vaktsiinivastaste lausrünnaku alla professor Irja Lutsar.

Riigi peaprokurör Andres Parmas ütles, et hetkel me veel ei tea, mis täpselt sellist rünnakut motiveerida võis, mis selle taga seisab ja spekuleerida pole hea.

“Aga, kui on midagigi, mis viitab sellele, et ajend võis tulla eelisvaktisneerimistest, vaktsineerimise olulisusest rääkimisest ja kooroonaravist, siis niisugusel viisil oma protestimeele väljendamine on lihtsalt jälk,” tõdes Parmas.

“Nii moodi tsiviliseeritud ühiskonna asju ajama ei peaks. Inimestel on võimalik oma meelsust ja seisukohti ka teisiti väljendada. Valida välja nö suvaline ohver, kes peab justkui kogu vastutuse isikliku kannatuse läbi enda peale võtma...ma ei jaga niisugust maailmavaadet kuidagi,” lisas peaprokurör.

Krimi