Politsei kahtlustab Mailis Repsi kuriteos

Mailis Repsist sai kuriteos kahtlustatav, teda kahtlustatakse ministeeriumi vara omastamises

Politsei kahtlustab Mailis Repsi kuriteos
Mailis Reps

ILMATEADE

Keskkriminaalpolitsei kahtlustab endist Haridusministrit Mailis Repsi ministeeriumi vara omastamises. Tegemist on väga tõsise korruptsioonikuriteoga.

VIDEO: Politsei jälitab põgenevat Audit

Mailis Reps (Keskerakond)  olles toona haridus- ja teadusminister sattus eelmise aasta novembris politsei uurimise alla ametiauto väärkasutamise tõttu. Politsei algatas väärteomenetluse, mille tõendeid hinnates leidis prokuratuur jaanuari lõpus, et loos võivad esineda kuriteotunnused ning seetõttu algatati kriminaalmenetlus.

Keskerakonna aseesimees ja endine haridusminister Mailis Reps kinnitas, et käis reedel keskkriminaalpolitseis ütlusi andmas ja sai ametliku kahtlustuse omastamises.

Loe veel: Endine Tallinna aselinnapea Kaja Jäppinen on purjus peaga autojuhtimise eest kohtus

Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo juht Ats Kübarsepp selgitas veebruari alguses, et kriminaalmenetlus algatati uute asjaolude kontrollimseks.  «Uurimise käigus ilmnesid viited võimalikule kuriteole ning seetõttu kontrollime asjaolusid edasi kriminaalmenetluses. Uurimine on suures osas seotud teabega, millele on juba varasemalt meediakanalites viidatud,» ütles Kübarsepp.

Omastamiskahtlustus sisaldab nii ministeeriumile soetatud Jura kohvimasina omale koju paigaldamist, Horvaatia perereisiks ministeeriumi auto kasutamist koos kütusearvega, ralli MM-etapi ajal Tartu hotellis Pallas perega veedetud majutuse eest 360-eurose arve esitamist ja pere lennupiletite eest üle 1500-eurose hüvitise küsimist ministeeriumilt.

Krimi