Politsei otsib allilma mafioosot Toomas Erm-Wilsoni

Politsei otsib seoses PERH-i ülemarsti Peep Talvingu rünnakuga tuntud maffia tegelast Toomas Erm-Wilsoni

Politsei otsib allilma mafioosot Toomas Erm-Wilsoni
Toomas Erm-Wilson

ILMATEADE

Politsei kuulutas tagaotsitavaks eesti maffia ühiskassasse kuuluva Kemerovo grupeeringu juhi Toomas Erm-Wilsoni (54)keda kahtlustatakse PERH-i ülemarsti Peep Talvingu rünnakus.

VIDEO: Ülemiste parklas tulistati automaadist

Politsei uurijatel on alust kahtlustada, et just Toomas Erm-Wilsoni oli see isik kes kes 3. veebruari õhtul ründas töölt lahkuvat Peep Talvingut. Ründaja torkas läbi Talvingu auto rehvi ja valas ta üle uriiniga.

Toomas Erm-Wilsoni tuntakse allilmas hüüdnime "Konks" järgi mille mees sai oma nina kuju järgi.

Toomas Erm-Wilsonit on peetud allilma ühiskassas ainukeseks eestlasest liikmeks. Teda on minevikus mainitud ka Kemerovo grupeeringu ühe liidrina.

Olles Kemerovo grupi pealikuna kuulus Wilson ka ühiskassasse ning maksis oma nimel sinna ka kõik maksud.

Kemerovo maffia liidriks on peetud Slava Gulevitšit kelle politsei koos Hispaania kolleegidega 2017 aastal kinni pidasid.

Slava Gulevitšit peeti tapetud ristiisa Nikolai Tarankovi järeltulijaks.

Politsei kahtlustuse kohaselt ründas Wilson hüüdnimega "Konks" koos oma kaaslasega PERH-i ülemarsti ja põgenes seejärel.

Wilsoni kaaslane (61) andis end ise politseile üles, kui oli kuulnud, et juhtlõngad on juba temani viimas. Ta pole seni kriminaalkorras karistatud, samuti pole ta allilmas tuntud kuju. Ta peeti esialgu kinni 48 tunniks.

Politsei palub kõigil, kes on Toomas Erm-Wilsonit näinud või omavad infot tema võimaliku asukoha kohta, anda sellest teada telefonil 56904272 või meilitsi hisko.vares@politsei.ee.

Krimi