President annab teenetemärgi 152 inimesele

President tunnustab tänavu teenetemärgiga 152 inimest

President annab teenetemärgi 152 inimesele
Riiklikud teenetemärgid

VABARIIGI ILMATEADE

President Kersti Kaljulaid annab Eesti Vabariigi aastapäeva eel riigi teenetemärgid tänuks 152 inimesele, kelle pühendumus oma tööle ja kogukonnale on muutnud Eesti elu paremaks.

VIDEO: Andres Sutt kukkus presidendi ees kokku

Teenetemärkidega tunnustatakse Eesti inimesi ja meie toetajaid välisriikides nende sihikindluse eest oma tegevuses ning lojaalsuses põhimõtetele, millele toetub kaasaegne Eesti avatusele ja demokraatiale, teadmistele ja ettevõtlikkusele, hoolimisele ja märkamisele.

See, millal toimub tänavuste tunnustuste üleandmine, sõltub viiruskriisi olukorrast. “Kindlasti soovime selle piduliku hetke välja mängida ja väärika sündmuse korraldada, aga see jääb ootama aega kui viiruskriis taandub,” ütles Vabariigi Presidendi avalike suhete nõunik Taavi Linnamäe.

Eesti Vabariigi teenetemärkidega avaldab riik tänu neile eestimaalastele ja Eesti sõpradele, kelle kutsetöö ning pühendumuse toel saab Eesti tugevamaks, suuremaks, hoolivamaks. Riiklike teenetemärkide väljaandmise õigus on seadusega antud presidendile.

Teenetemärkide laureaatide seas on näiteks Anna-Kaisa Oidermaa, kes on peaasi.ee tegevjuht. MTÜ Peaasjad tegeleb vaimse tervise edendamise, probleemide ennetuse, varase sekkumise ja häbimärgistamise vähendamisega meie ühiskonnas.

Veel saab teenetemärgi Pavel Botšarov ehk Gameboy Tetris ja Ivo Uukkivi. Ka saab teenetemärgi Synlabi Põhjamaa operatsioonide tegevjuht Rainar Aamisepp. 

VAATA KES SAAVAD PRESIDENILT TEENETEMÄRGI SIIT

Eesti