Rannamaja Oskar jääb vanglasse trellide taha

Kohus leidis, et jalavõrust sellise kaliibriga kurjategija puhul ei piisa

Rannamaja Oskar jääb vanglasse trellide taha
Vangla

ILMATEADE

Rannamaja Oskar ehk Oskar Süvari kes on narkokuritegudes kahtlustatavana kohtu all, palus kohutus, et ta lastaks elektroonilise järelevalve koju. Kohus sellega ei nõustunud ja leidis, et jalavõrust sellise kaliibriga kurjategija puhul ei piisa .

VIDEO: Politsei jälitab narkomaffia Audit

Kohtu hinnangul esineb O. Süvari suhtes jätkuvalt vahistamisalusena oht uute kuritegude toimepanemiseks. Samuti esineb tema puhul oht hakata kohtumenetlusest kõrvale hoiduma.

Kohtu hinnangul ei taga elektrooniline valve ka piisavalt Süvari uute kuritegude toimepanemise jätkamise ohtu.

Põhja ringkonnaprokuratuur saatis jaanuaris kohtusse väga mahuka kriminaalasja, milles süüdistab 15 inimest vähemalt 2,1 miljoni euro väärtuses narkootiliste ainete käitlemises, mida grupi liikmed tõid Eestisse edasimüügi eesmärgil Euroopa riikidest.

Loe veel: Rannamaja Oskar Süvari on narkomaffia liige

Kriminaalide hulka kuulub ka Oskar Süvari ja ka mõrvatud suurärimehe Mait Metsamaa poeg Mathias-Mait Metsamaa.

Kriminaalmenetluses kogutud andmetel tegeles grupp narkootiliste ainete käitlemisega kahe 29-aastase Gruusia kodanikest mehe juhtimisel vähemalt 2018. aasta suve lõpust kuni 2020.aasta suve keskpaigani, mil politseinikud pidasid kinni viimased grupi liikmed. Grupi käest liikus süüdistuse järgi läbi vähemalt 263 kilogrammi marihuaanat, ligi 1 kilogramm ketamiini ja 2,4 kilogrammi kokaiini ning enam kui 6000 MDMA tabletti ja pea 2 kilogrammi kristalsel kujul MDMA-d.

Krimi