Rootsi hoiatab: suvel pole mingeid reise ega spordisündmusi

Rootsi peaepidemioloog hoiatab, et Rootsit ootab ees väga sünge suvi

Rootsi hoiatab: suvel pole mingeid reise ega spordisündmusi
Koroonaviirus Rootsis

VAATA ILMATEADET

Rootsi peaepidemioloog Anders Tegnell hoiatab, et sellel suvel pole vaja teha mingeid reisplaane ega organiseerida spordisündmusi.

Martin Helme: Koroonaviirus on Hiina biorelv

Anders Tegnell on see sama Rootsi peaepidemioloog kes valis riigile lõdvad koroonapiirangud ja rootsi elanikud maksid selleeest väga valust hinda.

Kuid nüüd pooldab Tegnell riigis karme piirangud ja hoiatab, et eeloleval suvel ei ole juttugi mingitest reisidest ega spordisündmustest.

Suvel mingeid kogunemisi olla ei tohi

Ka reisimine on see suvi aga väga vaevaline, sest paljudes riikides nõutakse sisenejatelt tõendit vaktsineerimise kohta või negatiivset koroonatesti.

Helsingi linnapea: Kõigilt reisijatelt peaks nõudma testi, keeldumine peaks olema karistatav

Paljudes riikides nõutakse tulijate jäämist karantiini, lisas Tegnell. Seetõttu tasub tõsiselt kaaluda, kas on üldse mõtet kuhugi reisida. Tegnell ise soovitab reisid edasi lükata ja oodata, kuni enamus inimestest on vaktsineeritud.

Suuri üritusi Tegnell väitel suvel Rootsis ei toimu. Läbi suve on jõus 50 inimese kogunemispiirang. Kõik oleneb epideemia olukorrast. Kui epideemia langeb väga madalale tasemele, siis on piirangute leevendused võimalikud. Aga kui epideemia püsib samal või kõrgemal tasemel, siis piirangud jäävad. See puudutab ka pulmade ja tudengipidude korraldamist. Suurüritused on kõige varem võimalikud 2022. aasta suvel.

Rootsi