Saksamaa inflatsioon tõusis 50 aasta kõrgeimale tasemele

1 month ago 163

Vaata kas paistab päike või sajab vihma

Saksamaa maikuu inflatsioon on riigi statistikaameti esialgse hinnangu kohaselt aastases võrdluses 7,9 protsenti, mis on ligi 50 viimase aasta kõrgeim näitaja ning ületas ka ekspertide prognoose. Euroopa Liidu kohaldatud standardi põhjal tõusid Saksamaa tarbijahinnad isegi 8,7 protsenti.

Kakumäel vedeleb metsa all uhiuus Ferrari


Sama kõrge inflatsioon registreeriti Saksamaal viimati 1973. aasta detsembris, kui hinnad viis üles esimene üleilmne naftakriis, teatab OXO News Saksa statistikaameti Destatis esmaspäevast teadet.

Pärast Venemaa agressiooni algust Ukraina vastu on energiahinnad märgatavalt kasvanud ning sellel on tuntav mõju inflatsiooni kiirenemisele, märkis Destatis. Energia hinnad suurenesid mais aastases võrdluses 38,3 protsenti.

Samuti kasvasid keskmisest enam toiduhinnad, mis suurenesid 11,1 protsenti.

Aprilliga võrreldes suurenesid Saksamaa tarbijahinnad 0,9 protsenti Saksa riiklike standardite ning 1,1 protsenti EL-i kohaldatud standardi alusel.

Majandusleht The Wall Street Journal oli ekspertide küsitluste põhjal prognoosinud Saksamaa inflatsiooniks kuises võrdluses 7,5 protsenti riiklike standardite ja 8,1 protsenti EL-i standardite põhjal ning kuises võrdluses vastavalt 0,5 ja 0,4 protsenti.

MAJANDUS