Soome hakkab piiri peal testima kõiki riiki saabujaid

Soome valitsus teatas uutest koroona-juhistest mis näevad ette testida piiri peal kõiki riiki saabujaid ja eeskätt eestist tulijaid

Soome hakkab piiri peal testima kõiki riiki saabujaid
Koroonatest

SOOME ILMATEADE

Soome sotsiaal- ja terviseministeerium teatas, et seoses koroonaviiruse suure levikuga riigis on koostatud uued juhised mille kohaselt tuleb kõiki Soome tulijaid piiri peal testida.

VIDEO: Soome Valitsuse teade piiri sulgemisest

Uued koroona juhised on saadetud kõikidele ametivõimudele üle riigi. See tähendab eestlastele veelgi raskemat töölepääsu Soome. Kuigi juhistes pole otseselt mainitud Tallinn-Helsingi saabujaid on ametivõimud maininud, et just eestist saabuvad võõrtöölised on suurimaks koroonaviiruse ohuks.

Loe veel: Soome paneb riigi lukku

Ministeerium märgib, et piiriäärsetel piirkondlikel ametiasutustel on nakkuste leviku tõkestamisel võtmeroll. Sotsiaal- ja terviseministeerium rõhutab, et kõiki õigusaktidega võimaldatud meetmeid kasutatakse tõhusalt. Eesmärk on testida kõiki saabujaid.

Möödunud nädalal saatis sotsiaal- ja terviseministeerium välja kirja, milles soovitas säilitada kehtivad piiravad meetmed kõigis piirkondades vähemalt praegusel tasemel, kuni viiruse mutatsioonide leviku tõkestamiseks võetud meetmete tõhusust on hinnatud. Lisaks soovitati koroona ulatusliku leviku faasis asuvatel piirkondadel võtta kasutusele kõik selle faasi piirangud, et vältida epideemia kiirenemist.

Kõik sotsiaal- ja terviseministeeriumi kirjad ja juhised on üleval ministeeriumi veebis.

Soome