Soome peaminister Sanna Marin ei välistata uusi karme meetmeid

Sanna Marin teatas, et soomes võidakse kehtestada uued ja karmid koroonameetmed

Soome peaminister Sanna Marin ei välistata uusi karme meetmeid
Soome peaminister Sanna Marin

SOOME ILMATEADE

Soome peaminister Sanna Marin teatas Yle TV hommikusaates, et valitsus kavatseb piiranguid jätkata ka pärast kolmenädalast sulgemisseisukorda ja vajadusel neid karmistada.

VIDEO: Soome Valitsuse teade piiri sulgemisest

Soome valitsus teatas eile, et kuulutab eriolukorra välja alates 8. märtsist. Marini sõnul taotleb valitsus Eduskuntalt restoranide sulgemist järgmise nädala algul.

Sanna Marin: „Me ei kaota ka selle järel neid piiranguid, vaid piirangud on endiselt jõus. Ainus grupp, kes kolme nädala pärast piirangutest pääseks, oleksid lapsed ja noored”.

„Me ei naaseks ka selles asjas vana normaalsuse juurde, vaid uude olukorda,” ütles Marin.

Restoranid jäävad suletuks veel pikemat aega

Kolmenädalase sulgemisseisukorra järel puudutaksid restorane endiselt need praegused piirangud, mis on seotud lahtiolekuaegade, alkoholimüügiaegade ja lubatud klientide arvuga.

Marin peab võimalikuks, et epidemioloogilise olukorra halvenedes võidakse kasutusele võtta ka karme piiranguid, nagu valmisolekuseadus ja liikumiskeeld.

„Ma ei välista neid meetmeid, mida on valmisolekuseaduses tervishoiu kandevõime kindlustamise seisukohalt või epideemia kontrolli all hoidmise seisukohalt, millisel juhul räägiksime liikumise piiramisest,” ütles Marin.

Lisaks restoranidele võib Soome uue nakkushaiguste seadusandluse toel sulgeda ka muid ruume, nagu spordisaale ja poode. Marini sõnul arutas valitsus põhimõtteliselt seda, et sulgemise korral tuleb ettevõtjatele hüvitada sulgemisest tekkiv kahju.

„Tahame loomulikult pidada kinni sellest, et meie ettevõtted ei läheks pankrotti ja et me ei kaotaks selle kaudu töökohti,” ütles Marin.

Loe veel: Helsingi munitsipaal korterite üür tõuseb hüppeliselt

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!