Soome piiril hakkab kehtima kohustuslik tervisekontroll ja testimine

TEADANNE: Soome kehtestas piiril kohustusliku tervisekontrolli ja testimise

Soome piiril hakkab kehtima kohustuslik tervisekontroll ja testimine
Soome Kohustuslik Tervisekontroll

SOOME ILMATEADE

Soome kehtestas oma piiril kõigile reisijatele kohustusliku tervisekontrolli. See tähendab, et Helsingi sadamates, Helsingi-Vantaa lennuväljal ja Vaalimaa piiripunktis nõutakse piiriületajatelt tõendit negatiivse koroonatesti või COVID-i läbipõdemise kohta. 

VIDEO: Soome Valitsuse teade piiri sulgemisest

Kui tõendit pole, peab tegema koroonatesti, teatas Lõuna-Soome piirkondlik ametiasutus.

Kohustusliku tervisekontrolli käigus nõutakse Soome saabujalt tõendit negatiivsest koroonatestist, mis on tehtud viimase 72 tunni jooksul. Kui tõend on olemas, ei pea Soome saabuja tegema koroonatesti kohe riiki saabumise järel. Testi ei pea tegema ka siis, kui riiki saabuja esitab usaldusväärse tõendi selle kohta, et ta on viimase poole aasta jooksul haiguse läbi põdenud.

Loe veel: Soomes tuvastati rekordarv koroonanakatumisi

Korraldus ei puuduta lennuväljal transiitreisijaid, kaubaautode juhte ja logistikatöötajaid.

Uued nõudmised kehtivad Helsingi sadamates, Helsingi-Vantaa lennuväljal ja Vaalimaa piiripunktis 18. märtsist 31. märtsini.

Loe veel: Soomest saabuvatele reisijatele hakkab kehtima liikumispiirang

Nõudmine puudutab riskiriikidest saabujaid, kes on definitsiooni järgi inimesed, kes on viibinud enne Soome saabumist kaks nädalat riigis, kus viimase kahe nädala nakatumisnäitaja 100 000 inimese kohta on rohkem kui 25. Kolmapäeva seisuga tähendab see kõiki Euroopa riike, Eestis on näitaja 1515.

Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata SIIT.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

Soome