Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart nõuab Venemaa "Sputnik V" vaktsiini

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart soovitas tungivalt alustada valitsusel läbirääkimisi Venemaa vaktsiini "Sputnik V" tarnimiseks Eestisse

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart nõuab Venemaa "Sputnik V" vaktsiini
Sputnik V vaktsiin

VAATA HOMSET ILMA

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart kutsus Eesti ametivõime üles alustama Venemaaga läbirääkimisi koroonaviiruse "Sputnik V" tarnimise osas Eestisse.

Martin Helme: Koroonaviirus on Hiina biorelv

Kõlvart rõhutas kui palju on räägitud, et koroonavaktsiinid pole mingi poliitiline teema. Sellega seoses ei tohiks olla vastasseisu nende tootmise riigi suhtes.

"Tuleb liikuda sõnadelt tegudele ja alustada läbirääkimisi, sealhulgas Venemaaga," ütles Tallinna linnapea.

Kõlvart kiitis Venemaa vaktsiini "Sputnik V" ja märkis, et paljud Eestis elavad venelased usaldavad ainult "Sputnik V" vaktsiini. See paneks linnapea sõnul Eestile kohustuse tarnida Venemaa vaktsiini.

Venemaa on oma koroonavaktsiini "Sputnik V" rakendanud Kremli propaganda vankri ette ja mustab meedias teiste riikide koroonavaktsiine.

Loe veel: Narva endine linnapea flirdib EKRE ja Eesti 200 parteiga

Kõlvart juhtis tähelepanu paljude teadlaste arvamusele, kes usuvad, et oronaviiruse ei kao veel mitu aastat kuhugi ja viiruse vastu tuleb igal aastal lasta ennast vaktsineerida. Teine vaktsineerimisvoor on vajalik juba sügisel.

"Me juba teame, et vaktsiini ei ole piisavalt ja tulevikus võib seda olla veel vähem. Seetõttu korraldavad paljud Euroopa riigid lisaks Euroopa Liidu üldisele korrale vaktsiini otsetarnet, sealhulgas kolmandatest riikidest," teatas Kõlvart.

Eesti kasutab täna kahte koroonavaktsiini, AstraZeneca ja Pfizeri vaktsiini.

AstraZenecal on aga suuri raskusi tarnida oma vaktsiini euroopa riikidele kaasaarvatud Eestile.

Arusaamatuks jääb vaid miks on Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart hakanud nüüd Kremli müügimeheks tarnida Venemaa vaktsiini Eestisse!

Koroonavaktsiin