Uueks siseministriks saab Põhja prefekt Kristian Jaani

Keskerakonna siseministri kandidaat Kristian Jaani loodab puhastada erakonna korruptsioonist

Uueks siseministriks saab Põhja prefekt Kristian Jaani
Kristian Jaani

ILMATEADE

Keskerakonna uus siseministri kandidaat Kristian Jaani loodab aidata Keskerakonda korruptsioonivõitluses. Jaani ei välista, et astub tulevikus Keskerakonna liikmeks.

VIDEO: Ülemiste parklas tulistati automaadist

Ettepaneku siseministriks hakata sai Jaani nädalavahetusel Keskerakonna esimehelt Jüri Rataselt ning otsustamiseks pikalt aega ei jäänud.

"Minu jaoks tegi selle otsuse raskeks eelkõige see, mis on täna seotud Keskerakonna ja korruptsiooniuurimisega. Minul politseiametnikuna see olukord kindlasti kõige keerulisem on," ütles Jaani "Aktuaalsele kaamerale".

"Saavutasin veendumuse, et Keskerakonna jaoks on jätkuvalt väga oluline igasuguse korruptsiooni väljajuurimine erakonnast ning väga tõsiselt sellesse suhtutakse. Ega ei saagi muud varianti olla."

Jaani nentis, et tema saab alustada puhtalt lehelt ja aidata kaasa, et korruptsiooniilmingud ja -kahtlustused jääksid viimaseks korraks. "Seda ei saa olla Eesti riigi juhtimise juures. Ka koalitsioonilepingusse on korruptsiooniteema väga konkreetselt sisse toodud. See on kindlasti see panus, mida mina saan anda."

Siseministri töös peab ta esialgu kõige olulisemaks koroonaviiruse levikuga seonduvat, kuna kõik siseministeeriumi haldusala asutused annavad sellesse igapäevaselt väga suure panuse kriisi algusest saadik, nii eesliinil kui ka vahetult kriisijuhtimise juures olles.

Ka erakonda astumisest oli partei esimehe Jüri Ratasega juttu. "Me ei ole kuupäeva kokku leppinud. Ma kohe erakonda ei astu, ma palusin selleks aega. Loomulikult saan aru, et pikk plaan selline on," ütles Jaani.

Eesti