Valga haigla juht Margus Ulst kaotas vaktsiini skandaali tõttu töö

Klubikaaslastele althõlma koroonavaktsiini pakkunud Valga haigla juht Margus Ulst kaotas töö

Valga haigla juht Margus Ulst kaotas vaktsiini skandaali tõttu töö
Koroonavaktsiin

TARTU ILMATEADE

Erakorralisele koosolekule kogunenud Valga haigla nõukogu liikmed otsustasid Valga haigla juhatuse liikme kohalt tagasi kutsuda Margus Ulsti, kes pakkus althõlma koroonavaktsiini Tartus oma Rotary klubi kaaslastele.

VIDEO: Martin Helme - Koroonaviirus on Hiina biorelv

Valga haigla nõukogu esimehe Marek Seeri sõnul arutas nõukogu nii Valga haigla COVID-19 vaktsineerimise korraldamist kui ka Margus Ulsti tegutsemist seoses vaktsineerimisega, teatas haigla esindaja BNS-ile.

"Arvestades, et tervishoiusektor peab juba aasta aega lahendama ülemaailmsest pandeemiast tingitud kriisi ning et COVID-19 vaktsineerimine on lootus tervishoiusüsteemi kurnatuse lõpetamiseks, ei saa nõukogu aktsepteerida tekkinud olukorda, mil Valga haigla juhi tegevus on väljunud riiklikul tasandil kokku lepitud piiridest," ütles nõukogu esimees Marek Seer.

Loe veel: Keskerakonnas jätkub poliitiline korruptsioon

Ta lisas, et vaktsineerimise sihtrühmade järjestamine tulenevalt riiklikust plaanist on võtmetähtsusega.

Seer täpsustas ERR-ile, et oma rolli mängis Ulsti tagandamises nii klubivendadele vaktsiini pakkumine kui ka haiglajuhi üldine tegevus vaktsineerimise koordineerimises.

"Margus Ulst kutsuti ametist tagasi haiglas vaktsineerimise ümber toimunu tõttu. Nõukogul ei olnud enam kindlust, et saaksime temaga koostööd jätkata," ütles Seer.

Valga haigla nõukogu koosolekul otsustati ühtlasi, et haiglajuhi kohusetäitja rolli täidab alates 1. veebruarist Marek Seer.

"Kuna kriisiolukorras on vaja tagada tervishoiuasutuste toimepidevus, otsustas Valga haigla nõukogu praegusel COVID-19 pandeemia ajal täita juhatuse liikme koha kuni 30. aprillini," rääkis Seer.

Selleks, et Seer saaks Valga haigla juhatuse liikme ülesandeid täita, astub ta nõukogu esimehe kohalt tagasi. Ta lisas, et ajal, mil ta ajutiselt juhi kohale asub, kuulutatakse uue juhi leidmiseks välja ka avalik konkurss. 

Skandaal