Venemaa keelas internetis ropendamise

Venemaal on sellest aastast alates keelatud internetis ropendada ja kasutada ebatsensuurseid väljendeid

Venemaa keelas internetis ropendamise
Venemaa Sotsiaalmeedia

VAATA BITCOINI HINDA

Venemaa Riigiduuma võttis vastu seaduse mis keelab internetis ropendada, ebatsensuurseid sõnu kasutada ja levitada solvavaid meeme.

VIDEO: Selgeltnägija Ilona Kaldre ropendab otseeetris

Sotsiaalvõrgustikud on kohustatud ebaseadusliku sisu blokeerima.

Seadus näeb ette, etsotsiaalmeedia kanalid on kohustatud oma platvormidel ise tsenseerima roppusi ja need kohustuslikus korras ka eemaldama. Ekspertide arvamused lähevad siin lahku kas seda on võimalik tehniliselt teostada ja kuidas see peaks praktikas väljanägema.

"Venekeeles ei ole võimalik ilma ropendamata ennast selgelt väljendada," põhjendab blogija Vladimir Shirkov.

"Minu blogid kubisevad niinimetatud "matidest" mis näitavad venekeele ehedust ja väljendusvormi," jätkab Shirkov.

Loe veel: Clicherik & Mäx feat Gameboy Tetris - Maakas

23. detsembril võttis Venemaa Riigiduuma kolmandal lugemisel vastu seaduseelnõu, mille kohaselt peavad sotsiaalvõrgustikud olema kohustatud ebaseadusliku sisu iseseisvalt tuvastama ja blokeerima. Eeldatavasti jõustub see 1. veebruaril 2021.

Eelnõu autorid teevad ettepaneku seadustada “sotsiaalsevõrgustiku operaatori” mõiste. See kehtib saitide kohta, mida kasutab päevas üle 500 tuhande venelase. Nad on kohustatud looma riiki "sotsiaalvõrguettevõtja esinduse". Lisaks peavad need ressursid ise jälitama ebaseaduslikke väljaandeid ja need eemaldama. Kui kasutaja kaebab ebaseadusliku sisuga väljaande üle, peaks juurdepääsu sellele 24 tunni jooksul piirama.

Kui sotsiaalnevõrgustik ei suuda ise kindlaks teha, kas mõni väljaanne rikub seadusi, saab Roskomnadzor seda teha. Kasutajad, kes ei nõustu oma väljaannete blokeerimisega, saavad saata kaebusi, neile tuleb kolme päeva jooksul tähelepanu pöörata. Samal ajal peab Roskomnadzor sotsiaalvõrgustike registrit: kui kolme kuu jooksul külastab saiti iga päev vähem kui 500 tuhat Venemaalt pärit kasutajat, arvatakse see registrist välja.

Piirangute alla kuuluvad väljaanded hõlmavad postitusi, mida sotsiaalvõrgustikud tavaliselt ise blokeerivad: sõjapropagandat, rahvuslikku, rassilist või usulist vaenu ja vaenu õhutavaid avaldusi, ebatäpseid ja (või) teise isiku või tema au ja väärikuse diskrediteerimist. maine, samuti muu ebaseaduslik teave.

Sealhulgas - alaealiste porpildid, enesetapupropaganda, andmed uimastite tootmise ja kasutamise kohta, alkoholi kaugmüügi reklaam ja veebikasiinod. Lisaks võetakse sotsiaalvõrgustike eest vastutus riigi ametivõime ja riiklikke sümboleid solvavate postituste eemaldamata jätmise eest, samuti üleskutsed massirahutusteks, äärmusluseks ja kooskõlastamata protestides osalemiseks. Neile, nagu riigiduuma veebisaidil on kajastatud , kuuluvad väljaanded, mis sisaldavad "rõve keelt" - roppuste kasutamine Venemaal on "tegevus, mis moodustab haldusõiguserikkumise koosseisu".

Parlamendiliikmed kinnitavad, et nad ei kasuta seadust repressioonideks

Muudatuse autorid, parlamendiliikmed Aleksander Khinshtein ja Sergei Boyarsky väidavad, et paarituskeeldu ei kavatseta kehtestada. Boyarsky sõnul pidasid nad silmas pigem üleskutset sotsiaalsetele võrgustikele blokeerida ebasündsate sõnadega postitusi, mitte ranget ettekirjutust. Parlamendiliige selgitas, et roppustega postituste kustutamise või mitte kustutamise otsus tehakse sotsiaalvõrgustiku "südametunnistusel".

"Me teame hästi, et täna pole võimalik kommentaare ega mõnda kogukonda kogu roppusi puhastada," lisas ta. Boyarsky ja rõhutas, et nende sotsiaalsete võrgustike suhtes, kes ei kustuta roppustega postitusi, ei rakendata sanktsioone. Uudisteportaali EXE News küsimusele, kas seda eset kasutatakse tulevikus teatud sotsiaalsete võrgustike survestamiseks, kinnitas Boyarsky, et selline stsenaarium on vaevalt võimalik.

Boyarsky sõnul keelavad paljud saidid kasutajaid endiselt "mati" liigse kasutamise eest. "Meie vene rahvakeelne vandumine on keelatud kasutamiseks televisioonis, raadios ja meedias. Me ei räägi seda niiöelda rahvapärimust nii lastega kui ka koolides. Riigiduumas ei vannuta ka tribüünilt, ”rõhutas Riigiduuma esimehe asetäitja.

Ta selgitas ropendamise keelamise nõuet sotsiaalvõrgustikes sellega, et sotsiaalvõrgustiku määratlus ilmus esmakordselt õigusvaldkonnas. "Selle võimalikult täielikuks ja lühidaks kirjeldamiseks oleme lisanud kõik, mis tavaliselt sisaldub teiste sarnaste õppeainete kirjelduses. Me ei saanud märkimata jätta, et rõve keele kasutamine suure publiku jaoks on vastuvõetamatu, " lõpetas Boyarsky.

Sergei Šnurov reageeris ägedalt roppuste keelamisele sotsiaalvõrgustikes

Sotsiaalmeedia kasutajad on nördinud keelata Internetis vandumine täielikult. Muusik Sergei Šnurov pühendas Instagramis seaduseelnõule oma luuletuse mis oli algusest lõpuni täis tipitud roppusi ja ütles, et "Riigiduumas istuvad ainult lollid". Vastuseks pühendas Aleksander Khinshtein Šnurovile luuletuse, kus ta spekuleeris vene keele rikkuse üle ja küsis kas Šnurov on võimeline ennast ilma ropendamiseta väljendama.

Khinshtein selgitas , et seadusemuudatus "ei ole repressiivne ega ahistav". Tema sõnul pakub see selget ja läbipaistvat mehhanismi suhtlusvõrgustikel suhtlemiseks Roskomnadzoriga. "Samal ajal lähtume kõik sotsiaalvõrgustiku enda südametunnistusest, kuna tehakse ettepanek ühemõtteliselt ebaseaduslik sisu vabatahtlikult kustutada ja antakse täielik loetelu milline see peab olema," ütles parlamendiliige.

Sotsiaalvõrgustikud on ropendamiskeelu suhtes skeptilised

Seadusandjad väidavad, et nad toetuvad maailmakogemusele. "Kõige järjepidevamal kujul viiakse see idee läbi Saksamaal, kus ei ole ette nähtud mitte ainult nõuded töö korraldamiseks sotsiaalvõrgustiku kasutajate kaebustega sellisesse võrku postitatud ebaseadusliku sisu kohta, vaid pigem selliste nõuete (500 tuhandest 5 miljoni euroni) rikkumise eest kehtestatakse tõsised halduskaristused ehk trahvid,”seisab seletuskirjas.

"Pole vaja arvata, et oleme välja kuulutanud ristisõja Vene "mati" vastu. Lihtsalt palume teil seda mitte kasutada. Ja kuidas sotsiaalsedvõrgustikud seda teevad, on nende endi ülesanne. Olen kindel, et paljud neist isegi ei tutvu uue seadusega, ”selgitas Boyarsky. Riigiduuma esimehe asetäitja rõhutas, et paljude saitide reeglites, mida kasutajad ei loe, on juba roppuste kasutamine keelatud.

Venemaa suurimad sotsiaalvõrgustikud VKontakte ja Odnoklassniki keeldusid kommentaaridest. Samal ajal on teada, et Odnoklassniki on lubanud oma kasutajad ropendamiste eest blokeerida juba 2016. aastast. Need, kes aktiveerivad "mativastase" funktsiooni, on roppused kaetud tärnidega, roppused on nähtav ainult kommentaari autorile.

Dvachi pilditahvli omanik Nariman Namazov, hüüdnime Abu all, ütles, et ei kavatse saadikute soovitusi isegi kuulata ja nimetas seda meedet täielikuks absurdseks.

"Seadus ise pole eriti selge, keelatud sisu on varem eemaldatud ja kui uskuda sõnu rõve keele kohta, et kedagi selle eest  ei karistata, siis miks see seadus siis üldse vastu võeti? Kas jäljendada seadusandlikku tegevust? ". Namazov märkis ja järeldas, et "ühiskonna suhtumine riigiduuma saadikutesse on pärast selliseid muudatusi ja seadusi üsna loogiline".

Dvachi looja lisas, et "matti" modereerimine on tehniliselt kergesti teostatav: rämpsposti filtrite abil saate automaatselt kustutada kõik rõvedat keelt sisaldavad sõnumid. "Kuid las inimesed väljendavad vähemalt internetis oma emotsioone vabalt. Internet ei ole tänav, seda ei pea reguleerima, vastasel juhul võtavad nad, nagu ma tunnen, tulevikus vastu muudatuse, mis keelab enam kui sajal inimesel veebi koguneda, ”ütles Namazov.

Sotsiaalmeedia