Viljandi korterist leitud noore naise tappis korgijook

Viljandis surnuna leitud noore naise verest leiti korgijooki ja amfetamiini. Kaks meest on vahistatud

Viljandi korterist leitud noore naise tappis korgijook
kORGIJOOK ghb

TEENI RAHA KODUS

Viljandi korterist leitud noore naise surma põhjuseks on narkootilised ained GHB ehk korgijook ja amfetamiinist. Kohus vahistas kaks kahtlustatavat meest.

VIDEO: Politsei ja Rahva Massikaklus Võru Ööklubis

Peale noore naise surma hakkas sotsiaalmeedias ringlema postitused kus kahtlustati naise surmas talle joogisisse sisse tilgutatud korgijooki.

Kohtuarstlik ekspertiis tuvastas, et noore naise surma põhjuseks on mürgistus narkootilistest ainetest, mida kinnitab naise verest leitud GHB ja amfetamiin.

Seoses alustatud kriminaaluurimisega on kinni peetud kaks meest keda on alus kahtlustada antud surma põhjustamises.

Vaid mõned nädalad peale Viljandi noore naise surma juhtumit leiti Tartu ühiselamust leiti noore naise laip.

Loe veel: Viljandis leiti korterist noore naise laip

Nädala alguses pidas politsei kinni kaks meest, kelle tegevuse läbi jõudsid keelatud ja eluohtlikuks osutunud narkootilised ained noore naiseni, kes nende tarbimise järel suri. Kolmapäeval taotles prokuratuur 32aastase ja 41aastase mehe vahistamist ning kohus selle taotluse ka rahuldas.

32aastast meest kahtlustatakse selles, et ta omandas jaanuari keskel 41aastaselt mehelt ebaseaduslikult suures koguses amfetamiini ja GHBd ning tema tegevuse tõttu jõudsid narkootilised ained ka 26aastase naiseni, kes suri. 41aastast meest kahtlustatakse narkootiliste ainete ebaseaduslikus käitlemises suures koguses.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri prokurör Marja-Liina Talimaa sõnas, et igaüks, kes tegeleb narkootiliste ainete vahendamisega peab arvestama, et sellel on tagajärjed tema enda jaoks, kuid kahjuks maksavad sageli märksa suuremat lõivu need, kelleni keelatud ained jõuavad. "Antud juhul räägime me inimese surma põhjustamisest ja ehkki noort inimest enam kuidagi tagasi ei too, siis on politsei ja prokuratuuri ülesanne edasises menetluses tagada, et inimesed, kes noore inimese surmas osalised on, seadusega ettenähtud korras vastutusele võetaks," ütles Talimaa.

Viljandi politseijaoskonna menetlusgrupi juht Dan-Kristjan Tops lisas, et selles kriminaalasjas on küll kinni peetud kaks meest, kuid uurijate töö pole kaugeltki lõppenud. “Politsei siht on tõendeid edasi kogudes tuvastada teisedki selle võrgustiku liikmed, kes narkootiliste ainete käitlemisega tegelevad. Kuni leidub neid, kes keelatud aineid teistele kättesaadavaks teevad, püsib paratamatult oht nii noorte kui teistegi tervisele ja elule,” märkis politseijuht.

“Kuigi noore naise surmaga lõppenud juhtumis on üksikasjad veel selgitamisel, soovitame kõigil tõsiselt oma tegevus läbi mõelda enne, kui kellegi pakkumise narkootilist ainet proovida vastu võtate. Kunagi ei saa lõpuni kindel olla, mida teile pakutakse. Sõltuvus mistahes meelemürgist tekib kiirelt. Risk oma tervist kahjustada või elu kaotada on kõrge. Parim on, kui käia suure kaarega mööda nendest ringkondadest, kus narkootiliste ainete tarvitamist peetakse normiks,” sõnas Tops.

Krimi