Võhmas pussitas naine noaga kahte väikest last

Võhmas pussitas 37-aastane naine noaga 8- ja 10- aastased last. Laste vigastused on tõsised ja nad viidi kiirabiga Tartu haiglasse

Võhmas pussitas naine noaga kahte väikest last
Võhmas pussitas naine kahte last

VAATA KAS PAISTAB PÄIKE VÕI SAJAB VIHMA

Politsei sai esmaspäeva õhtul väljakutse Viljandimaale Võhmasse, kus kortermaja trepikojas pussitas 37-aastase naine pussitas noaga mitu korda 8- ja 10- aastast last. Laste vigastused olid nii tõsised, et kiirabi viis nad Tartu haiglasse kus mõlemat last tuli opereerida.

VIDEO: Politsei ja rahva massikaklus Võru ööklubis

Kohalik naine avastas verised lapsed maja trepikojast ja kutsus kohe kiirabi ning asus lastele esmaabi andma.

"Majas andis miski naine kahele lapsele hetk tagasi nuga. Üks sai noaga kõhtu ja teine vist näkku." kirjeldas naine.

Politsei pidas kohapeal kinni 37-aastase naise

Sündmuskohale sõitnud politseipatrull tegi kindlaks ja pidas kinni kuriteos kahtlustatava 37-aastase naise. Ta leiti maja tagant oma korteri rõdu alt.

Teadaolevalt olid kaks väikest poissi vennad, pärit naabermajast ja tulid trepikotta seal elavat mängukaaslast õue kutsuma. Teel viiendalt korruselt alla ründas neid aga samas majas elav naine.

Loe veel: Viljandi korterist leitud noore naise tappis korgijook

Kaks venda läksid kõrvalmajas elavat tüdrukut mängima kutsuma. Kõrgemal korrusel elav tüdruk pöördus korraks tagasi, et sõpradele veidi hiljem järgneda. Seepärast olid rünnaku hetkel poisid kahekesi. Esimese korruse trepimademele jõudes pussitas vendasid naine, kes on oma riskikäitumisega Võhmas tuntud.

Pussitamine leidis aset samas trepikojas, kus naine elas, täpsemalt tema korteriukse ees. Juhtunu toimumise ajal oli kodus ka naise elukaaslane, kes on toimunust väga šokeeritud.

Oma korterisse peitunud pussitaja hüppas põgenedes oma esimese korruse rõdult alla, kuhu ta kössitama jäi. Kohale jõudnud politseipatrull pidas kuriteos kahtlustatava kinni.

Võhma elanikud kinnitavad, et tõsiseid vaimseid probleeme on nii kuriteos kahtlustataval Railil kui ka tema elukaaslasel.

Enne politsei saabumist püüdsid kohalikud inimesed ise naist kätte saada, selle peale põgenes too aga oma korterisse ja hüppas esimese korruse rõdult alla. Sealt rõdu juurest tabas ta juba kohale jõudnud patrull. Naine ei avaldanud politseile vastupanu.

Kahtlustatav naine pole Võhmas sündinud ega kasvanud, vaid sinna kolinud ja elab koos elukaaslasega.

Võhma kooli direktor ja inglise keele õpetaja Kristel Vahtra kinnitas, et mõlemad lapsed on Võhma kooli õpilased.

"Mul pole ausalt öeldes aimugi, mis seal juhtuda võis," sõnas Vahtra. "Hommikul olid lapsed mõlemad koolis. Sellised elava loomuga lapsed. Oma maja kortermaja koridoris nad ei viibinud, vaid naabermaja. Miks, seda ma ei tea."

Direktori sõnutsi oli kellaaeg selline, et kool oli juba läbi ning tema teada olid kodus ka laste vanemad. "Aga kevad, lapsed ikka käivad jalutamas," arvas Vahtra.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Ottomar Virk sõnas, et kõik täpsemad üksikasjad selgitatakse alustatud kriminaalmenetluses.

„Raske on mõista nii rasket vägivalda. Iseäranis, kui selles kannatavad kaitsetud lapsed,” tõdes operatiivjuht. „Veel on vara öelda, mis ajendab üht täiskasvanud naist sellisele teole, ent käimasolevas kriminaalmenetluses võib sellele anda olulist selgust kohtupsühhiaatriline ekspertiis.”

Põhja-Sakala valla sotsiaalosakonna juhataja Eveli Lilleoja sõnas, et noarünnaku ohvrite vanematele pakutakse psühholoogilist abi. Kas psühholoogilist abi peaks pakkuma teistelegi kogukonna liikmetele, ei osanud Lilleoja öelda, kuid seda arutab valla sotsiaalosakond.

ABI

Kõigile, kes tunnevad end juhtunust mõjutatuna, pakub psühholoogist esmaabi ohvriabi kriisitelefon 116 006.

Lapsed või vanemad, kes soovivad nõu selles, kuidas lastega traumeerivatest sündmustest rääkida ja aidata lastel tunnetega toime tulla, saavad abi lasteabitelefonilt 116 111. Lasteabitelefoni konsultandiga saab vestelda ka veebilehel lasteabi.ee või kirjutades aadressile info@lasteabi.ee.

Krimi